„Ze všech stran jsem slýchával, že naše poslední sezona byla úspěšná, ale já to tak nevidím. Všichni to hrajeme jen pro jediný cíl, a to je titul. Takže pořád je co zlepšovat,“ říká na prahu nové sezony zkušený bek Ocelářů.

Obligátní startovací otázka – jaké jsou cíle mužstva pro novou sezonu?

Tím hlavním je dostat se do play-off. Dál už konkrétní nebudu (úsměv). Budeme se snažit navázat na to, co jsme předváděli v minulé sezoně. Myslím, že to bude výzva nejen pro nás, hráče, ale i pro trenéry. V přípravě jsme odehráli velice kvalitní utkání, bohužel dva domácí zápasy v rámci Ligy mistrů nám nevyšly. Ztratili jsme je v zásadě během nějakých pěti minut, nicméně v odvetách u soupeřů jsme předvedli dobré výkony a na těch už se před vypuknutím extraligy stavět dá.

Když jsme u té Ligy mistrů, berete to jako užitečnou facku před startem české soutěže?

Nevím, jestli bychom to měli brát přímo jako facku, ona si většina hráčů uvědomuje, že musí přistupovat k zápasům podle toho, co nám řeknou trenéři, a jak nám nastaví systém, protože když jej nehrajeme, děláme spoustu chyb, ze kterých pak plynou góly v naší síti. Tohle nás vytrestalo v těch prvních dvou zápasech. Musíme hrát jako minulý rok, anebo v obou venkovních zápasech ve Švédsku a Finsku. Tam šlo krásně vidět, že když si každý plnil, co měl, neslo to ovoce.

Lukáš Krajíček povede Třinec opět jako kapitán.Zdroj: Petr Rubal 

Patříte k nejzkušenějším hráčům Třince. Co byste tedy řekl k nastupujícímu mládí? Loňskými výkony si mladíci v sestavě nastavili laťku hodně vysoko…

Vezmu to podle sebe. Když jsem byl mladý já, snažil jsem se zlepšovat každý rok. Minule to klukům vyšlo, stejné výkony se od nich budou očekávat znovu. Měli by se posouvat každým tréninkem dál, aby jejich kariéra nestagnovala, ale naopak šla kupředu. Podle mě mají před sebou velkou budoucnost. V poslední sezoně nám ukázali, že když jsme je hodně potřebovali, byli tady pro nás a nezklamali.

Obrana Třince je poměrně mladá. Jistě jste tedy uvítal příchod „last minute“ v podobě Martina Gernáta, je to tak?

Podle mě skvěle zapracoval management klubu, že sáhl po zkušeném obránci, který bude hrát stabilně každý zápas. Vyplynulo to ze situace, kdy je Vláďa Roth zraněný a bude nám dva měsíce scházet. Zkušené obránce je těžké nahradit. Na druhé straně máme v klubu mladé kluky a věříme naší filozofii - ocelářské cestě, protože jsme schopni vychovávat mladé hráče pro extraligu. Když má takový mladý hráč kvalitu na to, aby hrál nejvyšší soutěž, tak do ní stejně naskočí a je jedno, jestli mu je dvacet nebo sedmnáct. Vidím v klubu spoustu šikovných talentovaných mladíků. Jistě se většina dříve či později prosadí.

Třinečtí Oceláři uspěli na ledě Djurgårdenu a mají první body do tabulky.
Skvěle! Oceláři zabrali a vyhráli ve Švédsku

Jak vidíte nové ocelářské posily vy osobně?

Já všechny změny vnímám pozitivně, protože vidím, jak kluci na tréninku pracují a jak jsou týmu prospěšní. O Martinovi jsme už mluvili, ten svou kvalitu určitě ještě prokáže, Marek Viedenský nám zase pomůže v předbrankovém prostoru. Je to urostlý centr, dobrý na buly a takový pracant do oslabení či přesilovek. Buky (Lotyš Roberts Bukarts) už svou extratřídu prokazuje delší dobu, je to střelec, takže od něj čekáme góly, ale i výborný nahrávač. Podle mě se posily povedly.

Hodně se před sezonou diskutuje o určitých změnách v pravidlech, přičemž nejvíce emocí asi vzbuzuje „ módní“ pravidlo volně splývavých dresů, které nesmí být zastrčeny za kalhoty. Jaký názor na to máte vy?

Stejný jako drtivá většina. Zrovna tohle bereme v klubu jako protihokejové pravidlo, protože v klíčových chvílích to může ovlivnit podobu konečného výsledku, když vás za to rozhodčí vyloučí. Přiznám se, že sám během zápasu si dres nehlídám, protože se soustředím vyloženě na hru, ale je to tak nastavené a musíme to respektovat.

Lukáš Krajíček povede Třinec opět jako kapitán.Zdroj: Petr Rubal

Jak velkou podporu pro vás představují fanoušci?

Neustále nám dokazují, že jsou naším sedmým hráčem na ledě. Stojí pořád za námi. I když jsme jim nabídli tu hrůzu v Champions League, pořád nám fandili a vyrazili nás podpořit na sever Evropy, kde zase byli slyšet. To vypovídá o všem.

Start do soutěže nemáte nijak snadný – ze sedmi zápasů hrajete šestkrát venku. To je nezvyklé.

Jako vyloženou komplikaci to nevidím, i když by samozřejmě bylo příjemnější hrát v úvodu více zápasů doma. Když ale budeme hrát jako v těch posledních dvou zápasech ve Stockholmu a Tampere, tak věřím, že bodovat budeme jak doma, tak venku.

Třinečtí hokejisté bojovali ve Finsku o druhou výhru, ale nepodařilo se.
Statečný boj Ocelářů. Nakonec mají ale jen bod

Vím, že se díváte spíš na sebe, ale které z extraligových klubů berete jako největší konkurenty v boji o mety nejvyšší? Kdo na vás udělal v přípravném období nebo nyní v Lize mistrů největší dojem?

Takových soupeřů bude asi víc. Sparta se slušně zvedla, Hradec zase obměnil kádr, přitom zůstal velmi kvalitní. Výbornou formu prokazuje Plzeň. Je hrozně těžké před sezonou odhadnout, kdo bude hrát nahoře a patřit k favoritům. Kvalitních celků s ambicemi na špici bude hodně, ale aspoň to bude pro fanoušky hodně zajímavé.

Kromě extraligy a Ligy mistrů se Třinec letos zúčastní i prestižního Spengler Cupu. Těšíte se?

Moc. Tohle bude super. Tento turnaj jsem ještě nehrál, byli jsme v Davosu jen letos na přípravném turnaji a už se fakt moc těším, až si tam zahrajeme. Je to krásné město a trávit vánoční prázdniny s rodinami ve Švýcarsku bude zase něco nového a zajímavého.

Současný starosta Hrčavy Petr Staňo.
Starostové většinou opět kandidují. Zbytek končí hlavně kvůli věku
Nové hřiště u třinecké ZŠ Kaštanová.
Zmodernizované hřiště třinecké školy je pro všechny