Jestřábi proti Frýdku doplatili především na slabé přesilovky. Hosté nasbírali celkem jedenáct vyloučení, ale Prostějov skóroval v početní převaze jen jednou. „Přesilovky jsme sehráli špatně. Nebyly efektivní a ani nebezpečné. Nahrávali jsme ty puky jen dokola. Nebyly z toho žádné šance a soupeře jsme pořádně nezatlačili,“ zlobil se prostějovský kouč Jiří Vykoukal.

Ten do utkání nemohl nasadit obránce Ondřeje Mikliše, který v den zápasu obdržel třízápasový trest za zákrok při víkendovém střetnutí v Litoměřicích. „Věděli jsme, že asi podají protest. Disciplinární komise tak rozhodla a my to respektujeme. Ondra je pryč na týden, navíc dnes nedohrál Havlík a máme další pochroumané hráče. Tak uvidíme, jak to poskládáme ve středu,“ uvedl Vykoukal.

Na druhé straně mohli prostějovští fanoušci najít dvě známé tváře v barvách Frýdku-Místku, kam v létě zamířili útočník Jan Rudovský a obránce Dušan Žovinec. Lépe do utkání ale vstoupili jejich bývalí spoluhráči. Marek Račuk v 9. minutě vyhrál buly a Daniel Kolář rychle a přesně vystřelil – 1:0.

Gól však Jestřáby spíše ukolébal a ve druhé třetině za to domácí tým stihl trest. Nejprve Neužila překonal přesným nahozením Haman a po rychlém protiútoku poslal hosty do vedení Kalus. Pak sice srovnal Nouza, ale nepovedenou třetinu z pohledu Hanáků korunoval Jan Rudovský, který střelou přes obránce zaskočil Neužila.

Ve třetí třetině se Prostějovští snažili výpadek z druhé části napravit, ale už bylo pozdě. Domácímu týmu nepomohla ani přesilovka dvě a půl minuty před koncem, kdy kouč Jiří Vykoukal odvolal brankáře. Místo šancí na vyrovnání ale přišly jen zmar a nepřesnosti.

Frýdek-Místek tak překvapivě vyloupil Jestřábí hnízdo a odlepil se od posledního místa v tabulce. Vítěznou premiéru prožil hostující trenér Vlastimil Wojnar, který ve funkci nahradil společně s Jozefem Daněm dvojici Jiří Juřík a Marek Malík. 

Naopak Jiří Vykoukal neskrýval po zápase zklamání, byť podle něj hráči přistoupili k utkání zodpovědně. „Ztráta těchto bodů mrzí. Nemyslím si, že bychom to podcenili. Kluci měli dobrý přístup, ale byli jsme špatní v koncovce a hráli jsme špatně přesilovky,“ viděl největší problém domácí kouč.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Kolář (Račuk), 37. Nouza (Rašner, Račuk) – 24. Haman (Kalus, Kuťák), 26. Kalus (Motloch), 38. Rudovský (Kalus, Kuťák). Rozhodčí: Barek, Doležal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. Diváci: 1253.

Prostějov: Neužil - Kolář, Rašner, Havlík, Bažant, Foltýn, Zdráhal, Kellner – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Prokeš – Matýs, Krejčiřík, Antoníček. Trenér: Jiří Vykoukal.

Frýdek-Místek: Malík - Husák, Žovinec, Zahradníček, Krisl, Kovář, Haman, Hrachovský – Kofroň, Mikulík, Martynek – Christov, Novotný, Rudovský – Kaukič, Przybyla, Klimša – Motloch, Kuťák, Kalus. Trenér: Vlastimil Wojnar.