Hokejisté Frýdku-Místku totiž v Benátkách nad Jizerou přečkali dvě trestná střílení domácího celku, dvakrát se jim podařilo otočit nepříznivý vývoj, ještě sedm minut před koncem nad soupeřem vedli rozdílem dvou branek (2:4), přesto z duelu 20. kola odešli jako poražení. „Z naší strany to byl do 52. minuty výborně sehraný zápas. Pak úplně všechno postavíme na hlavu a začneme hrát nějaký velký hokej," čertil se po skončení zápasu hostující trenér Jiří Juřík.

Zatímco v prvním vzájemném zápase letošní sezony měli lepší vstup do utkání hokejisté Frýdku-Místku, tentokráte se vedlo lépe hráčům z Benátek. Už ve 4. minutě si najel mezi kruhy domácí Víšek a přesnou ranou prostřelil brankáře Šilbocha. Frýdku se podařilo srovnat v početní převaze. Obránce Kania našel osamoceného Klimku, který přízemní ranou nedal Kváčovi v domácí brance šanci – 1:1. Radost hostí ale přílišného trvání neměla. O chvíli později totiž z pravé strany napřáhl rozjetý Pyrochta a puk si našel cestičku přesně do šibenice Šimbochovy branky – 2:1. Tímto stavem skončila také i první třetina.

Na počátku té druhé dostali domácí další výhodu trestného střílení (to první neproměnil Dlouhý už v úvodním dějství, pozn. red.), ani tentokráte si ale Benátští na hostujícího gólmana nepřišli. Ve 24. minutě dostali hosté další možnost hrát v početní převaze a po pár vteřinách tuhle situaci zužitkoval Jan Sýkora. Frýdek tak podruhé v zápase srovnal skóre. Důležitý okamžik střetnutí přišel v jeho polovině, kdy svěřenci trenéra Jiřího Juříka přečkali dokonce i hru ve třech proti pěti. V samém závěru druhého dějství využil Sýkora nedůslednosti benátských obránců a přesnou ranou zvrátil misku vah na stranu hostí – 2:3.

Vše podstatné se následně událo ve třetí třetině. Hosté nejprve těžili ze spolupráce bratří Kovařčíků, ale Volf udržel o chvíli později domácí celek v naději, když přesně tečoval nahození na brankáře Šimbocha. Tento gól Benátky nakopl a za 92 vteřin bylo srovnáno! Hosté si nepohlídali zakončujícího Pyrochtu, který svým druhém gólem v zápase rozjásal prořídlé ochozy domácího stadionu. To však ale nebylo zdaleka vše. Dvacet vteřin před koncem vyhráli domácí hráči buly ve svém obranném pásmu, podnikli rychlý výpad na polovinu hostí a Volf dvě vteřiny před koncem zápasu upravoval na konečných 5:4. „Nezlobte se, já nejsem vůbec schopen ani mluvit. Tohle je hrozná škoda. Po dobrém výkonu doma s Českými Budějovicemi takhle nezvládneme konec utkání. Tenhle výkon nás stál nejen tři body, ale dokonce i ten bod," kroutil po zápase nechápavě hlavou frýdecko-místecký trenér. „Byl to tak trochu infarktový zápas, ale já jsem rád, že jsme opět hráli náš hokej. Trošku mi sice po těch dvou neproměněných nájezdech zatrnulo, pak jsme dokonce zahodili i přesilovku pět na tři a já si říkal, že takový zápas se v podstatě nevyhrává. Výjimka asi ale potvrzuje pravidlo. Za výhru jsme samozřejmě rádi," uculoval se po utkání domácí kouč Jiří Čelanský.

Hned v následujícím kole mají hokejisté Frýdku-Místku před sebou další výzvu. Do jejich domácí haly Polárka totiž zavítá v sobotu 5. listopadu tým Havířova. Dlouho očekávané derby má úvodní buly naplánované na 17 hodinu.

HC BENÁTKY N. JIZ. – HC FRÝDEK-MÍSTEK 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)

Branky: 4. Víšek (Pyrochta), 18. Pyrochta (Da. Svoboda), 54. Volf (Štich, Plodek), 55. Pyrochta (J. Mikyska), 60. Volf (Plodek, Ordoš) – 16. Klimša (Kania, Kanko), 24. J. Sýkora (Kanko, Kania), 38. J. Sýkora (Zahradníček, Klimša), 53. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Jank). Rozhodčí: Jílek – Malý, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 245.
Frýdek-Místek: Šimboch – Roupec, Kania, Matyáš, Jank, Zahradníček, Jeník – Klimša, Kanko, J. Sýkora – Franek, Cienciala, Luka – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Lacka – Christov, Samiec, Meidl. Trenéři: Juřík a Malík.