Nejinak tomu je také v případě Vítkovic, které postoupily po šesti letech přímo do čtvrtfinále. Ostravany čeká tuhý boj s mistrovskou Kometou Brno.

Svou sérii sice rozehrají Vítkovice až v úterý 13. března na domácím ledě, ale už nyní se mezi příznivci horlivě řeší předprodej vstupenek a jejich cena.

Ve Vítkovicích zahajují předprodej ve středu 7. března v 9 hodin. Zvýhodněný balíček na úvodní dva zápasy v Ostravar Aréně je možno zakoupit za 698 korun (349 korun za zápas).

„Prodej vstupenek na oba domácí zápasy zahajujeme souběžně. Bude tedy probíhat jak na pokladně Ostravar Arény, tak online v síti Ticketportal. Počet vstupenek je omezen, maximálně může jedna osoba koupit 10 lístků,“ informoval mluvčí HC Vítkovice Ridera Zdeněk Janiurek.

Kdo má v plánu navštívit v Ostravě jen jedno ze dvou zmiňovaných utkání, zaplatí 399 korun. „Tyto vstupenky začneme prodávat v pondělí 12. března,“ doplnil Zdeněk Janiurek.

Jen pro porovnání. V Brně prodávají lístky na duely proti Vítkovicím za 300 korun na stání a za 500 korun na sezení.

„O Kometě nemusíme ani mluvit, mají tam hodně bouřlivé publikum a výbornou atmosféru. A tak, jako se náš tým bude snažit Kometě vyrovnat herně, ideálně být lepší, tak stejná výzva by to měla být i pro naše fanoušky,“ řekl generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr.

„Věřím, že naši fandové ukážou, jak za námi stojí, že vyprodají naši krásnou arénu a že se tady neuskuteční žádná invaze hostujících fanoušků, ale když vstoupíme na led, že nám z atmosféry vítkovických fanoušků poběží mráz po zádech. A že to na vlastní kůži pocítí také soupeř,“ dodal Jakub Petr.

Ten dovedl společně s Pavlem Trnkou tým během základní části k vyrovnání hned dvou klubových rekordů. Ty se týkaly šňůry výher a celkového bodového zisku. Ostravané v prosinci zvítězili devětkrát po sobě, což se podařilo jen poslední mistrovské partě v sezoně 1980/1981.

Podruhé dorovnali Ostravané historické tabulky klubu ziskem 92 bodů po dlouhodobé části, což se v minulosti podařilo jen souboru Mojmíra Trličíka a Zdeňka Motáka v ročníku 2010/2011, kdy se probojovaly Vítkovice do finále proti Třinci. Tehdy padly 1:4 na zápasy.