Před utkáním dostal brněnský Roman Erat a Jiří Trvaj dres s číslem 500, protože oba překonali hranici pěti set odehraných extraligových zápasů.

Fanoušci Komety vyjádřili podporu fotbalové Zbrojovce, když připravili před každou třetinou originální choreografii a pod kotlem roztáhli transparenty. I tribuny se hemžily zvýšeným počtem zbrojováckých šál.

V první třetině měla Kometa převahu, ale kromě dvou větších příležitostí si výrazné šance nevypracovala, i když hostujícího gólmana zasypala šestnácti střelami.

Brno ovšem muselo vypořádat se dvěma nepříjemnostmi. Prvně se po pádu u mantinelu ocitl v kaluži krve Jaroslav Svoboda, který odjel za doprovodu spoluhráčů do kabiny. V patnácté minutě Varaďa tvrdě narazil Kováčika. Varaďa a vyfasoval za úder na hlavu trest dvě plus deset minut Přesilovku ovšem Brno opět promarnilo. Utkání dostalo nervózní náboj, některé souboje připomínaly spíš šermířskou bitku.

Druhou třetinu začalo Brno výborně a ve 22. minutě po vlastní akci protlačil puk ležící v brankovišti Čermák, který se letos trefil potřinácté. O dvě minuty později vychytal ujíždějícího Holce skvělým zákrokem lapačkou Hamerlík. Kromě několika tvrdších zákroků třineckého týmu ovšem už druhá část nenabídla nic podstatného.

Třetí třetina přinesla vyrovnanější hokej, ale v největších šancích hostů Polanský ani Bonk na Trvaje nevyzráli. Na druhé straně měl Třinec problémy především s energií Holce. Brno přečkalo dva závěrečné závary před vlastní brankou i třineckou power play a po fotbalovém výsledku 1:0 slaví tři body.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Čermák (Holec), Vyloučení: 3:7. Bez využití. Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba Slovensko) – Bláha, Čech. Diváci: 7200 (vyprodáno)

HC Kometa Brno: Trvaj – Sova, Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Hruška, Malec – Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Svoboda Jak., Káňa, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Balej, Svoboda Jar., Divíšek, Svoboda T.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Richter, Zíb, Lojek, Klouček, Bolf, Kania, Novotný – Peterek, Klimenta, Bonk, Polanský, McGregor, Hořava, Orsava, Varaďa, Ostřížek, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel .