Hrdinou Hanáků se však stal brankář Branislav Konrád, který vychytal i nejvyloženější možnosti kanonýrů Třince a poradil se všemi 34 střelami protivníka. Utkání bylo od úvodu svižné, prakticky se nepřerušovalo, nefaulovalo, a nechyběly ani šance, ale ani jeden z týmů se nedokázal prosadit.

To platilo i o druhé třetině. Pekrova rána třineckou branku minula, Růžičkova bomba pak mířila jen do tyče. Podobný efekt mělo i zakončení olomouckého Valenty.

Pak mohly oba týmy skórovat z přesilových her, ale bez úspěchu. Hosté měli po souběžném vyloučení Kurovského a Musila dvouminutovou dvojnásobnou početní převahu, defenziva Slezanů v čele s gólmanem Štěpánkem ale odolala.

Podobná věc se povedla i Olomouci, která se po prohřešku Dujsíka bránila sice ve čtyřech, ale rovné čtyři minuty. Třinec však žádnou z příležitostí nezužitkoval a svou proslavenou úspěšnost v přesilových hrách neprokázal. A to ani v dalších minutách.

Žáci základních škol potěšili nemocniční personál.
Žáci základních škol potěšili nemocniční personál

Hra nahoru dolů pokračovala v závěrečné dvacetiminutovce, brankáři se rozhodně nenudili, olomoučtí byli proti velkému favoritovi rovnocenným soupeřem, góly však utkání stále chyběly.

To platilo do 51. minuty, kdy po dorážce v přesilové hře skóroval Knotek. Jenže pak putovali na trestnou lavici Bambula s Švrčkem a následovala další dlouhá přesilová hra Ocelářů. Znovu si vytvořili vyložené šance, ale puk za brankáře Konráda nedotlačili.

To se domácím nepodařilo ani ve zbytku základní hrací doby a díky tomu poprvé v sezoně vyšli Oceláři bez bodů.

Oceláři Třinec – HC Olomouc 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 51. Knotek (Kucsera, J. Káňa). Rozhodčí: Kubičík, Obadal – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:10. Využití: 0:1. Bez diváků.

Třinec: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kurovský, R. Veselý, Kofroň. Trenéři: Varaďa a Zadina.