Potvrdili to v pátek večer, když domácí Karlovy Vary porazili 2:0 a vítěznou sérii s tímto soupeřem natáhli na šest utkání. Navíc brankář Šimon Hrubec uhájil první čisté konto v sezoně. Zaslouženě. Soupeře totiž vychytal.

„Musím přiznat, že prvních deset patnáct minut úvodní třetiny, to byl docela hukot,“ ohlížel se Hrubec za sprškou střel, které Karlovarští na jeho svatyni vypustili. Třinecký gólman odolal všem.

Umožnil tak spoluhráčům, aby šli v půlce zápasu do vedení. „Odbránili jsme to poctivě, kluci lehali do střel, vždyť třeba Milan (Doudera) měl během jednoho střídání snad tři zblokované střely. Čisté konto potěší, ale je zásluhou celého týmu,“ hodnotil Šimon Hrubec týmový úspěch a svůj dílčí.

Třinečtí (v červeném) zapsali v Karlových Varech první extraligové body v sezoně.

„Kluky bych chtěl určitě pochválit za vybojované tři body, nerodilo se to lehce,“ uznal třinecký kouč Václav Varaďa. „Přežili jsme klíčově přesilovky Varů, v nichž to zavánělo gólem, a se druhou a třetí třetinou jsme velmi spokojeni. Dokázali jsme si v útočném pásmu vytvořit dost šancí na to, aby některé skončily brankou,“ pochvaloval si.

Třinečtí tedy zapsali premiérovou extraligovou výhru a nyní se přesunují do Liberce, kde je v neděli čekají domácí Bílí Tygři. Ti mají zatím navlas stejnou bilanci.

Energie Karlovy Vary – Oceláři Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Robert Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Haman, Krajíček). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4, navíc Skuhravý (KV) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 3 365.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Adámek, Gernát, Haman – Roberts Bukarts, Marcinko, Chmielewski – Adamský, Cienciala, Svačina – Dravecký, Hrňa, Hladonik – M. Kovařčík, O. Kovařčík, Viedenský – R. Vlach. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.