Poprvé povede svůj tým jako kapitán v rozhodující části sezony. Hokejový obránce Třince Lukáš Krajíček věří, že Slezané v úterý a ve středu vstoupí do čtvrtfinálové série s Pardubicemi správnou nohou. Potvrdil, že atmosféra v týmu je dobrá. „Od července se připravujeme, bylo to dlouhé, tak konečně je to tady. Těšíme se,“ uvedl Krajíček.

Možností bylo hodně, nakonec vám osud přisoudil Pardubice. Jakým jsou pro vás soupeřem?
O tom nemá cenu spekulovat. Celou kariéru říkám, že koho dostanete, toho máte. Říkat, jestli je to líp nebo hůř, nebudu, protože se to nevyplácí. Mají kvalitní tým, někteří kluci hráli i tady, takže víme, co od nich můžeme čekat.

Naposledy jste s nimi prohráli 2:6. Máte to ještě v hlavách?
Ne, nemůžeme. Každý to už vypustil hned před dalším zápasem v Boleslavi. Je to ale ponaučení, že jsou schopni dávat góly, vyhodnotili jsme si to, něco jsme si řekli a teď jsme pozitivně naladěni. Musíme hrát naši hru, to, čím jsme byli úspěšní v extralize i Lize mistrů. Play-off je o čtyřech zápasech, vše jde strašně rychle. Doufám, že nám pomůže i domácí prostředí, lidé nás přijdou podpořit a požene nás plná hala.

Pardubický útočník Rostislav Marosz (v červeném) ještě v dresu třineckého klubu.
Dokážeme to Třinci znechutit, věří Marosz

Bude to o to vyhecovanější, když znáte hráče soupeře?
Řeknu to takhle: v této lize se znají všichni se všemi. Že tady někteří jejich hráči byli? Nakonec jde jen o jedno – postoupit. To chtějí oni i my a kdo bude chtít víc, tomu se to povede.

V čem vidíte největší nebezpečí Dynama?
Mají výborné přesilovky, musíme dělat co nejméně faulů a hrát pět na pět. Samozřejmě jestli udeříme v nich my sami, bude to jen dobře. Nám celou sezonu moc nepomáhaly a je to jedna z věcí, na kterou se ještě zaměříme. Musíme jít trošičku víc do střelby. Oni ale herní styl měnit nebudou. Co jim funguje, budou chtít praktikovat.

Máte za sebou volný týden. Přišel vám vhod?
Chřipková epidemie řádí v celé republice, takže jsme rádi, že se můžeme vyležet, naladit a potrénovat, v sezoně jsme moc času na tréninky neměli. Z tohoto pohledu je pauza pozitivní. Ale je to individuální. Může se zdát, že olympijská přestávka nám nepomohla, my v ní sehráli dobře tři přáteláky venku, ale půlka týmu tam nebyla. Zápas dva trvá, než se to dá dohromady, ale teď se na to nemůžeme dívat. Všichni musíme fárat od prvního zápasu.