Martine, jaké jsou pocity po domácím utkání?

Výsledek mrzí. Do první třetiny jsme nastoupili velmi dobře, mělo to spád a potřebné tempo. Dostávali jsme se do přečíslení, hráli v jejich pásmu. Mohli jsme dát i více gólů. Škoda, že nám to tam nespadlo víckrát. Soupeř pak v prostřední třetině celkem šťastně srovnal, ale v té poslední jsme zase hráli dobře. Scházelo tomu více gólů, protože jinak jsme podali bojovný a slušný výkon. Je na čem stavět.

Jak jste viděl z pohledu obránce situaci, kdy jste dostali po chybě brankáře druhý gól?

Každému se někdy stane něco podobného. Jsme tam v šesti, abychom si na ledě navzájem pomohli. Bylo určitě dost času to napravit. Měli jsme jednoznačně dát více gólů, šancí na to bylo dost.

Před vámi je pět zápasů na cizích kluzištích. Kde se chcete odrazit?

Nejlépe hned v tom prvním. Podle mě je mančaft dost silný na to, aby nerozlišoval zápasy doma a venku. Projdeme si šance a chyby z toho posledního zápasu a poučíme se. Já sám jsem z našeho výkonu měl dobrý pocit. Solidně jsme to tahali, rychle si vyměňovali puky, otáčeli to do útoku a Olomouc hlavně bránila. Neměli bychom se nechat deprimovat.

Opravdu to na vás nezanechá stopy?

Věřím, že ne. Pořád je lepší dostat facku takhle ze startu, než na konci. Tým je zdravě silný, věřím mu. Určitě se zvedneme.

Trenéři po utkání ve Zlíně zpřeházeli útočné řady, vnímal jste to?

Nijak zvlášť, my v obraně hrajeme pořád v šesti, takže pro mě žádná změna.

Zvykáte si ještě na hru Třince?

Začátek jsem čekal těžší, ale dostal jsem od trenérů hodně prostoru na to, abych se rozehrál a za to jim děkuji. Od reprezentační akce v květnu jsem nehrál žádný soutěžní zápas, až tady v Třinci, takže teď už se cítím lépe.

Berete své angažmá u Ocelářů jako záskok za zraněného Rotha? Nebo počítáte s tím, že budete v klubu pokračovat i poté, co váš kolega skočí na led?

Když se mnou v Třinci budou spokojeni, rád bych zůstal. Prostor na ledě mám, takže je jen na mě, abych co nejvíce pomohl. Přišel jsem jako posila, takže něco se ode mě čeká. Mám rád, když má klub ambice, kvůli nim jsem tady. Před dvěma lety jsem hrál v Praze a obrázek o síle třinecké organizace jsem si udělal. Doporučovali mi Třinec už dřív.