Oceláři v přípravě změřili síly s atraktivním soupeřem, ruské Soči porazili 3:1,a  to se cení.

Michale, zvládli jste utkání s účastníkem KHL. Jaký to byl soupeř?

Opravdu těžký, nevím přesně, jestli ještě zkoušeli a nasadili do hry více kluků než obvykle, ale šlo vidět, že hrají KHL. I tak si myslím, že jsme jim byli vyrovnaným soupeřem a zvládli jsme to dobře.

Co rozhodlo o vaší výhře?

Že jsme proměnili více šancí. Oba gólmani byli dobří, náš podržel Hamerlík, a když jsme nic nevymýšleli a nehráli si zbytečně s pukem, tak jsme podle mě byli i lepším týmem.

Dá se utkání srovnat s Ligou mistrů? Viděl byste tam vůbec nějaké rozdíly?

Právě, že ne, tady už bych žádný rozdíl neviděl, ta kvalita tam je zřejmá. Ať už jde o soupeře z Finska, Švédska nebo Ruska, to už je v zásadě jedno, proti komu hrajete. Všude tam působí výborní hráči, zápas má tempo, hráči dohrávají každý souboj, je to fakt náročné.

Doma se vám objevily dvě reprezentační pozvánky. Jak jste to vnímali?

Pozitivně. Jako první mi gratuloval David Musil, který jede na kemp s námi. Přiznám se, že jsem to osobně ani moc nečekal. Soustředil jsem se na svůj post v Třinci, je tady velká konkurence a boj o místo v útoku. Ale potěšilo mě to.

Nakonec jedete na repre sraz čtyři, probírali jste to nějak v kabině?

Ani moc ne, jen jsme si říkali, jestlipak budeme hrát spolu (směje se), ale to už je na trenérovi. Každopádně je super, že se mnou je tam i brácha (Ondřej Kovařčík), Činel (David Cienciala) i David Musil.

Blíží se úvodní zápasy Ligy mistrů. Jak velkou váhu kladete na start soutěže?

Jsou to určitě důležité zápasy, na startu vždy záleží. My chceme postoupit ze skupiny, a tak je třeba domácí zápasy zvládnout. Určitě se ještě na soupeře budeme zaměřovat, až se vrátíme z akce národního týmu.

Už loni jste si odzkoušeli venkovní tripy společně s fanoušky, které vás čekají i letos. Co tomu říkáte?

Každá podpora fanoušků na cizím ledě je příjemná, byť já to mám nastavené tak, že se soustředím hlavně na hru. Přiznám se, že v letadle fanoušky moc nevnímám, protože mám docela obavy z létání, takže tam se starám hlavně o sebe a vždycky si jen přeju, ať to mám hlavně rychle za sebou (úsměv).