Měl jste náznaky, že byste se mohl na první reprezentační akci Karjala ve Finsku představit?

Něco mi naznačoval agent. Já se ale primárně soustředil na své výkony v klubu, ostatně jen ty mě tam mohly dostat.

A cítil jste, že jsou vaše výkony dost dobré na reprezentaci?

Takhle jsem o tom vůbec nepřemýšlel. Kdyby mi to někdo říkal před sezonou, tak nevím, jestli bych se nesmál. Ale teď jedu do Finska a jsem jenom rád.

Je to další krok ve vaší kariéře?

Doufám, že ano. Jsem strašně natěšený a zvědavý na mezinárodní tempo. Kluci říkali, že je někde jinde, tak jsem zvědavý, jak to vlastně bude vypadat na ledě.

Poprvé pojedete někam bez bráchy…

Já už jsem sice oblítal i nějaké srazy mládežnických reprezentací, ale teď to bude bez bráchy, no. Třeba se jednou povede, že si spolu zahrajeme i v repre. Zohornové tam jsou dokonce tři (úsměv).

Kam myslíte, že vás trenér postaví?

Tak to uvidíme až na srazu. Ale myslím, že mi to bude víceméně jedno.

V Třinci jste si už vyzkoušel centra i levé křídlo, je to plus?

Jo, hrál jsem levaso i na centru, takže jsem zvyklý.

Na srazu budou čtyři hráči Třince. Je to pro vás výhoda?

Jsem jenom rád, že tam jede víc kluků od nás. Určitě mi pomůžou a nebudu tam sám. Kdybych tam jel z Třince jen já, asi by to bylo těžší.

Je akce národního týmu přínosná pro hráčovo sebevědomí?

Myslím, že jo, hlavně se musím soustředit na to, abych tam podal dobré výkony. Abych to tam nejel jenom odklouzat. Musím dokázat, že jsem si nominaci zasloužil. 

S kým byste si na Karjale rád zahrál?

Tak nad tím jsem nepřemýšlel. Když jsem se díval na soupisku, viděl jsem samé šikovné a výborné hráče. Takže mi bude nejspíš jedno, s kým budu hrát. Nevím, jaké má se mnou trenér plány, jen na tiskovce říkal, že chtěl složit trojici mladých útočníků do jedné řady. Z toho mi vyplývá, že bych měl hrát s Beránkem a Flekem, který se ale zranil. Tak uvidíme.