Oceláři natáhli svou bodovou šňůru na šest duelů, potřetí v řadě vyhráli a přeskočili svého soupeře v tabulce. Pokud zvládnou všechny dohrávky, přeskočí jich ještě víc.

Na ledě Bruslařů skončila gólová šňůra Wojtka Wolského, který od novoročního příchodu do družstva Ocelářů skóroval v každém utkání. Svou bodovou šňůru ale natáhl, neboť nahrával na úvodní gól Musila. Navrátilec Martin Růžička zapsal další asistenci a má jich už čtyři za tři letošní duely.

Slezany zdobila bojovnost, obětavost a trpělivost. To vše podpořeno dobrou defenzivní činností. „Právě tu bojovnost a obětavost bych vyzdvihl. Kluci to dneska odmakali,“ pochvaloval si trenér Ocelářů Václav Varaďa.

Zmínil, že duel tabulkových sousedů nebyl moc o kráse, ale o poctivé dřině. „Tyhle body se nerodily lehce, od poloviny utkání nás Boleslav mačkala a měla spoustu šancí, ale Kuba Štěpánek v bráně byl skvělý a kluci před ním mu pomohli. Měli jsme dost vyloučených, což nás stálo hodně sil,“ upozornil.

Pro jeho tým se jedná o dobrý vstup do venkovní série, která Oceláře v nejbližších dnech čeká.

To domácí mohli smutnit. „Proti silnému soupeři jsme hráli velmi dobře a sahali po nějakém tom bodu. Bohužel nás trápila produktivita. Myslím si, že bychom si vyrovnání zasloužili, kluci také dřeli do poslední vteřiny. Jenže v zakončení se nám vůbec nedařilo,“ pravil jeden z mladoboleslavských koučů Pavel Patera.

BK Mladá Boleslav – Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Hrdinka (Skalický) – 9. D. Musil (Wolski, Martin Růžička), 33. Hrňa (D. Musil, Hrehorčák). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3027.

Třinec: Štěpánek – Zahradníček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, Marcinko, M. Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Dravecký – Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina.