Pro něj to byla premiérová trefa v extralize. Pro Oceláře znamenala hluboké zklamání, neboť ze série tří venkovních utkání v řadě nezískali zhola nic.

„Asi to bude znít paradoxně, ale atmosféra v kabině je pořád perfektní. Hecujeme se, na tréninku příkladně makáme, v zápasech se cítíme dobře. V těch posledních jsme podle mě předvedli slušné výkony. Sráží nás jen ta koncovka,“ uznal brankář Ocelářů Šimon Hrubec.

Varaďova družina pije zatím hořký pelyněk plnými doušky. Jak už poznamenal Hrubec, v ofenzivě je třinecká parta bezzubá, vždyť za šest kol nastříleli Oceláři podprůměrných osm gólů. S takovou potencí se vyhrává možná tak v ruské KHL.

Oceláři (v červeném) padli smolně i na ledě Brna.Zdroj: Lubomír Stehlík

Oba nedělní góly do třinecké sítě padly z totožných situací. U pravé Hrubcovy tyče byl neobsazený protihráč. „Kometa je těmi svými finiši pověstná, ale nemyslím si, že bychom u té poslední akce něco podcenili. Klukům určitě nic vytýkat nebudu. My si chyby rozebereme a trenéři určí, co bude dál,“ poznamenal Hrubec.

Musí jít dál

Za trenérský štáb pak zhodnotil utkání asistent Marek Zadina. „V první třetině na nás byla ještě znát nervozita z předchozích zápasů. U prvního gólu jsme si špatně rozebrali protihráče, ale od druhé části jsme se zvedali. Sedm minut v této třetině jsme měli dokonce výborných, přehrávali jsme Kometu a měli šance, holt nám to tam nepadá. Na výkon jsme pak navázali i v poslední třetině, dali konečně gól, bohužel se pak stalo to, co se stalo,“ pokrčil rameny v narážce na rozhodující branku Brna.

„I tak musíme hráčům za odvedený výkon poděkovat, celou dobu dřeli. Taková porážka mrzí, ale musíme jít dál. Věřím, že se to s podobným přístupem a výkonem brzy otočí,“ dodal.

Třinci ujel začátek soutěže, to je třeba si přiznat. V Brně si připsal třetí porážku v řadě, už pátou z celkových šesti a horší než Oceláři už jsou jen v Chomutově.

Podobný názor jako trenér Zadina má i gólman Hrubec. „Odjíždíme odtud se ctí, v takových zápasech prostě rozhodují maličkosti. To nejhorší, co by se nám teď mohlo stát, by bylo spadnout do nějaké deprese. Musíme věřit sami sobě, že se to už zlomí. Výkony nejsou špatné a jistě se už dočkáme lepších výsledků,“ neztrácí Hrubec naději.

Pokorný: Nesouhlasím

Poněkud jiný pohled na zápas než Oceláři měl jeden z brněnských koučů Kamil Pokorný. „Budu výjimečně nesouhlasit, protože hráči odevzdali vynikající výkon a až na pár momentů jsme dnes byli lepší. Výborně jsme bruslili, byli aktivnější, celá pětka si na ledě odpracovala vždy to, co měla. V první třetině jsme dali gól, ve druhé byli jasně lepší a sedmnáct minut hráli na soupeřově půlce. Třinec měl jen jednu tutovou šanci, kdy výborně zakročil gólman Langhammer. Pod dojmem výsledku se pak Třinec v poslední třetině snažil, ale dá se říci, že jsme to kontrolovali a do problémů se dostali až při jejich přesilovce. Nakonec jsme náš výkon korunovali zaslouženě vítěznou brankou,“ hodnotil duel Pokorný.

Kometa Brno – Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (Štencel, P. Holík), 60. Plášek ml. (Kašpar) – 58. Krajíček (Marinko). Rozhodčí: Kubičík, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 7 306.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Adámek – Dravecký, Marcinko, Martynek – Adamský, Cienciala, Svačina – Roberts Bukarts, M. Kovařčík, Kofroň – Chmielewski, R. Vlach, Rudovský – Raška. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.