Pro benjamínky (ročník 2004) byl turnaj v Havířově jejich premiérou. V konkurenci osmi přihlášených týmů se ale frýdečtí mladíci vůbec neztratili. „Pořadatelé nás zařadili do skupiny B společně ještě s HC Slezan Opava a polskými celky Polonia Bytom a MOSM Tychy," prozradil vedoucí frýdecko-místeckého družstva Jaromír Konečný.

Úvod turnaje obstaral duel Frýdku s Opavou. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, gólu se však ani jeden z celků nedočkal. Vítěze tak musely určit samostatné nájezdy, ve kterých Frýdečtí díky přesným zásahům Jáchyma Kuchaře a Davida Fluksy vyhráli. Zápasy s polskými celky měly nakonec stejný výsledek. Svěřenci trenéra Miroslava Kameníka totiž shodně vyhráli 9:2. O branky s Polonií Bytom se podělili Volný 3, Kuchař 2 a po jednom gólu dali Vrba, Srníček, Jurášek a Fluksa. Proti týmu MOSM Tychy se mezi střelce zapsali: Volný 3, Kuchař 2, Jurášek, Vrba, Fluksa a Krčmarský. „Základní skupinu jsme s přehledem vyhráli a do finálové skupiny jsme postoupili společně s druhou Opavou," řekl Konečný.

Prvním finálovým soupeřem byl pro frýdecké hokejisty domácí celek AZ Havířov. V základní hrací době skončil duel smírně 2:2, na samostatné nájezdy byli Kameníkovy svěřenci opět úspěšnější. V posledním turnajovém zápase sice Frýdek nad Porubou brzy vedl, pak se ale prosazovali už pouze hosté. Utkání s Ostravany skončilo nakonec výhrou soupeře 1:5. „Jelikož jsme jak s Opavou, tak s Havířovem, ztratili, skončili jsme nakonec třetí za vítěznou Porubou a druhou Opavou. I přesto musím všem hráčům a trenérovi poblahopřát, jelikož pro kluky to byl první turnaj, který odehráli na celém hřišti," zdůraznil vedoucí frýdecko-místeckého družstva.

Turnaje v Havířově se zúčastnili: Eliška Puzoňová, Šimon Zátopek – Jáchym Kuchař, Jiří Vrba, Denis Berka, David Fluksa, Ondřej Halfar, Dominik Jurášek, Ondřej Krčmarský, Adéla Mičulková, Jan Rypka, Martin Skotnica, Jan Srníček, Jan Tengler, Lukáš Váňa a Matěj Volný.

V Orlové rovněž třetí

HC Frýdek-Místek (6. třída). Hokejový klub z Orlové byl pořadatelem turnaje pro hráče narozené v letech 2002 a 2003. Kromě domácího týmu se do Orlové sjely celky jako Karviná, Bohumín, Šumperk a nechyběli samozřejmě ani hokejisté HC Frýdek-Místek.

Ti na úvod turnaje poměřili síly s Karvinou, která nakonec odešla z ledu poražena 3:1. Stejným poměrem, ale tentokráte se z výhry radoval soupeř, skončilo druhé vystoupení svěřenců trenéra Petra Koldera, když Frýdečtí nestačili domácímu celku. Gólovou přestřelku pak přineslo střetnutí s Bohumínem, kdy byl k vidění vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovala každá chybička. Šťastnějším byli nakonec Kolderovi svěřenci, kteří soupeře zdolali poměrem 6:5. Před závěrečným vystoupením tak měli Frýdečtí na svém kontě dvě výhry a jednu prohru. Zápas s obávaným Šumperkem měl tedy rozhodnout o medailovém umístění frýdecko-místeckých hokejistů. Ačkoliv naprosto všichni vložili do hry srdce a obrovskou bojovnost, Frýdek nakonec soupeři podlehl 4:9 a obsadil konečné třetí místo. „Musím říct, že kluci nám všem připravili strhující zážitek. Dala se tady dohromady skvělá parta kluků, kteří do hry umí vložit srdce, chtějí hrát pro tým a pro dobrý výsledek a nehledí jen na vlastní prospěch a body. Za to jim moc děkujeme, stejně jako trenérovi, který v nich dokázal vzbudit týmové myšlení a touhu vyhrát," pověděla po návratu domů vedoucí družstva Pavlína Kolderová.

Kanadské bodování HC Frýdek-Místek v turnaji: Řihošek 8 bodů za 5 gólů a 3 asistence, Kolder 6 (4+2), Špaček 4 (2+2), Hykl 2 (2+0), Skotnica 2 (0+2), Krčmarský 1 (1+0), Adámek, Hylský, Puzoň a Čura 1 (0+1). Hodnoceni byli rovněž i frýdecko-místečtí brankáři. Matlák obdržel při 74 zásazích celkem 17 branek, což mu udělalo úspěšnost 77 %. Druhý brankář Majer dostal ve 13 zásazích jeden gól, úspěšnost zásahů tak byla 92,3 %.