HC Frýdek-Místek – HC Kometa Úvoz 15:3 (3:2, 6:1, 6:0)

Začátek zápasu byl z obou stran velice opatrný, ale postupně přešla převaha na hole domácích hráčů. Ti byli blízko úvodní brance v přesilové hře ze druhé minuty, ale i přes veškerou snahu z toho nakonec nic nebylo. Domácí hráči však obstřelovali branku soupeře i nadále. První branky se diváci dočkali na konci 6. minuty z hole Fojtíka – 1:0. Druhý zásah do hostující sítě přišel po 32 vteřinách. To se prosadil Volný, který po asistenci Sonnka zvyšoval na 2:0. Po dvou rychlých gólech v síti soupeře se hra vyrovnala, ale i tak si více šancí vypracovali Frýdečtí. Ti svou střeleckou převahu zužitkovali v 11. minutě třetí brankou. Tu zařídil Nováček. Hosté však své naděje nevzdali a přidali na svém tempu. Přes pozornou obranu domácích hráčů se dokázal prosadit na konci 15. minuty Tomek, který snížil na 3:1. Kometa se po vstřelené brance tlačila dopředu, kde však narážela na pozornou domácí obranu. V závěru první periody dokázal Filip Nováček využít početní výhodu a do šaten se odcházelo za stavu 3:2.

Druhou třetinu začali lépe svěřenci Miroslava Kameníka, kteří se do soupeře pustili s chutí. Šance frýdecko-místeckých útočníků však pochytal pozorný Oujezdský v brance Komety. O tom, že Frýdečtí umí přesilové hry, přesvědčil všechny přítomné v čase 24:16 Čahoj, který nejen že využil přesilovou, ale také odstartoval brankové hody v podání svých spoluhráčů. Od domácí čtvrté branky uběhlo pouze 44 vteřin a slavil se pátý gól v síti soupeře. To se při hře ve čtyřech trefil Flegr. Vzápětí putoval opět jeden z hostujících hráčů na trestnou lavici a výhodu jednoho hráče v poli potrestal Rykala – 6:2. Čestný úspěch za Kometu zaznamenal v polovině 30. minuty Křípal a snížil tak na 6:3. Tříbrankové vedení však dlouho domácím nevydrželo, když na konci 31. minuty lovil puk z branky Martin Slezák, který nahradil svého kolegu v brankovišti. Čisté konto mu po 25 vteřinách hry pokazil Matěj Mičulka – 7:3. Jako na střelnici si museli připadat všichni, kteří na tento zápas zavítali. Na konci 34. minuty již svítil na ukazateli skóre stav 8:3, když osmou branku Frýdku zajistil Rykala. Frýdecko-místečtí hokejisté pokračovali ve své divoké jízdě i nadále. Na konci 37. minuty přidal devátou branku krásnou střelou Strkáč. Divokým výsledkem 6:1 skončila druhá třetina, která tak rozhodla o vítězi zápasu.

Do poslední dvacetiminutovky se nastupovalo již za rozhodnutého stavu. To ovšem domácí borce nijak nezajímalo a i nadále hráli v útočném pásmu soupeře. Časomíra se zastavila přesně v čase 44:00, když se do střely opřel opět Rykala. Ten si tak připsal hattrick v zápase, ale navíc se postaral i o desátou branku domácích v tomto utkání. Hosté jen přihlíželi kombinační hře Frýdku-Místku, který si na ledě dělal doslova co chtěl. Šance domácích však pochytal hostující brankář. Jenže ve 49. minutě byl krátký na střelu Volného, který upravoval již na 11:3. Domácí mladíci byli při střelecké chuti a ještě do závěrečné sirény přidali Kometě další čtyři zásahy. Frýdecko-místečtí mladší dorostenci v předposledním zápase na domácím ledě smetli svého soupeře jednoznačně a zaslouženě poměrem 15:3.

Branky: 6. Fojtík (Ďuríček), 7. Volný (Sonnek), 11. Nováček (Huser, Vančo-Minařík), 25. Čahoj (Svačinka), 26. Flegr (F.Mičulka), 29. Rykala (Ďuríček, Flegr), 31. M. Mičulka, 34. Rykala (Carbol), 37. Strkáč (Čahoj), 45. Rykala (M.Mičulka, Ďuríček), 19. Volný (Rykala, Carbol), 51. Strkáč, 54. Huser (Gavlas, Nováček), 55. Svačinka, 55. Vančo-Minařík (Strkáč) – 15. Tomek (Jabůrek), 20. Nováček (Křípal), 30. Křípal (Král, Tomek). Vyloučení: 6:13 navíc Čahoj 10 minut (FM), Hájek 10 minut (Kometa), Procházka 5 minut + trest do konce utkání (Kometa), využití: 8:1, diváci: 53.

HC Frýdek-Místek: Horváth - Machura, Huser, Carbol, Strkáč, Svačinka, Volný, Fojtík, Flegr, Nováček, F. Mičulka, Gavlas, Lapčík, Čahoj, Ďuríček, Sonnek, Blažek, Vančo-Minařík, Rykala, M. Mičulka. Trenéři: Miroslav Kameník a Radim Nečas.

(mar)