Po vyřazení Bostonu z play-off NHL to bylo pro Čechy téma číslo jedna. Dorazí do Prahy Pastrňák se Zachou? Oba útočníci měli zájem přiletět na šampionát, a tak se jen čekalo, jak se k tomu postaví Bruins. V neděli odpoledne přišly zpoza oceánu pozitivní zprávy. Elitní forvardi prošli výstupní prohlídkou v klubu a vyrazili do Česka.

„David Pastrňák s Pavlem Zachou projevili po vypadnutí Bostonu z play-off velký zájem na mistrovství světa dorazit. Zdravotní prohlídky proběhly bez komplikací a klub tedy oběma hráčům umožnil start na letošním světovém šampionátu,“ řekl generální manažer národního týmu Petr Nedvěd.

„Nejen já, ale celý tým, co tady jsme, budeme rádi, že budeme mít takové top hráče NHL v týmu. Takových hráčů už moc nemáme,“ těší se kouč Radim Rulík na přílet českých hvězd ze zámoří.

„Jsou to hráči, které chce v týmu každý a kteří by určitě pomohli,“ přitakal zadák Radko Gudas, který se se slavnými krajany potkává v nejlepší lize světa.

Rulík byl za Pastrňákem v Bostonu

Pastrňák se Zachou následují Nečase z Caroliny, který se připojil k mužstvu už v sobotu. Pokud půjde přesun podle plánu, mohli by "Medvědi" naskočit do posledního utkání skupiny v úterý s Kanadou.

„Přeletí v pondělí. Poprvé by se měli na ledě objevit v úterý během ranního rozbruslení před utkáním proti Kanadě. Chtěli by hned hrát, bude to na rozhodnutí trenérů,“ prozradil Nedvěd.

David Pastrňák na předloňském MS pomohl Čechům k bronzu:

| Video: Youtube

„O jejich začlenění máme nějakou představu a uvidíme, jestli to bude fungovat,“ řekl Rulík, který bude muset na jejich úkor vyřadit z kádru dva borce. Podle kouče to chemii týmu nenaruší. „Věřím, že tady to nebude problém. Samozřejmě to doplňujeme o hráče, kteří hrají na týmech první dvě lajny v NHL. To samozřejmě každý ví a respektuje.“

Rulík se prý domluvil s Pastrňákem na případné účasti na domácím mistrovství už během loňského léta. „Byl jsem za ním v Bostonu, na Floridě. Nejenom já, ale i Ondra Pavelec, Martin Havlát. Kontakt byl,“ prozradil. „Nekoukám na sebe, jestli je to důležité. Koukám na tým. Je dobré, že jsme se už trošku poznali - nemyslím hokejově, ale osobně. Takže to bude trošku snazší, než kdybychom se vůbec neznali.“

Pastrňák startoval už na čtyřech světových šampionátech (2016 až 2018 a 2022) a má průměr více než bodu na zápas. Za 28 utkání nastřádal 29 bodů (13+16). Před dvěma lety v Tampere výrazně pomohl českému týmu ukončit ziskem bronzu desetileté čekání na medaili z velké akce. Zacha za seniorskou repre dosud nenastoupil.


Nahrává se anketa ...