Růžička dorazil do dějiště olympijského turnaje až v úterý poté, co pro smolaře Gulaše turnaj skončil ještě před tím, než začal. V generálce s Finskem si zranil koleno.

„Co se týče útoku, Martin Růžička se cítil dobře. Srovnal se s časem, byl v pohodě. Můžeme ho zapojit i do přesilovky,“ citoval server hokej.cz jednoho z asistentů trenéra Jaroslava Špačka.

Dále se sestava, která počítá se sedmi beky, měnit nebude. I formace zůstávají proti Koreji tak, jak český tým hrál v trénincích. „Ale uvidíme podle průběhu utkání. Třináctého útočníka budeme chtít zapojit,“ dodal Špaček.

Češi hlavně první zápas nesmí podcenit. I když jsou v duelu s Korejci jasnými favority, trenér Jandač stojí při zemi: „Korejce nechceme nijak démonizovat. Je to soupeř, kterého musíme porazit. O tom žádná. Cesta k výhře nebude snadná, což víme. Musíme hrát nadoraz a pohlídat si situace, o kterých jsme se bavili,“ řekl pro server hokej.cz český lodivod.

„Víme, jak se Korejci dobře uvedli na turnaji v Rusku, kde dokázali dvě třetiny potrápit favority. I proto se hodně zabýváme úvodním duelem. Další soupeře budeme řešit zápas od zápasu,“ dodal pro Deník Michal Jordán.

Pokud dnes Češi uspějí, odměnou by jim mohl být „výlet“ na páteční závod rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Ta se pokusí na své nejsilnější trati po zlatu z Vancouveru a Soči o zlatý hattrick. A čeští hokejisté by ji chtěli na stadion přijít osobně podpořit.