S jistotou postupu do druholigové soutěže přivítali na svém ledě tým z Uherského Hradiště. Hosté navíc k utkání dorazili pouze v jedenácti lidech, trenér Sakrajda tak měl vedle gólmana Oharka k dispozici jen dvě kompletní pětky.

HC Frýdek-Místek – HC Uherské Hradiště 4:9 (0:3, 2:4, 2:2)

Když se hrstka hostujících hráčů vytrousila před začátkem střetnutí na led, mnoho fanoušků z Frýdku-Místku si myslelo, že ostatní se asi pozapomněli ještě někde v šatně. Hosté dorazili na Moravu jen v jedenácti lidech, kdy v sestavě byli pouze tři obránci, takže útočník Andrýsek se musel v rychlosti převtělit do role bránícího hráče. Svou úlohu však zvládl na výbornou nejen on, ale celé mužstvo ze Slovácka. V úvodu zápasu sice domácí hokejisté začali náporem, ale ani jednu ze dvou nabídnutých přesilovek nevyužili.

V čase 11:36 měl Frýdek opět velkou příležitost k otevření skóre zápasu. Rozhodčí nařídil totiž trestné střílení, jenže Sluštík proti Oharkovi neuspěl. Poté začali úřadovat na ledě hosté. V rychlém sledu se mezi střelce zapsala kompletní první útočná trojice Kotačka, Barák, Novák a Uherské Hradiště rázem vedlo 0:3. „Zatímco v domácím utkání s Frýdkem jsme nemohli dát gól, tentokrát nám tam spadlo prakticky všechno,“ usmíval se jeden ze střelců Martin Barák.

Vyhráno však hradišťské torzo ještě nemělo, domácí se totiž na začátku druhé třetiny přiblížili na rozdíl jediné branky, když se trefili Novák s Bojdou. Jenže v rozmezí od 35. do 39. minuty hosté čtyřmi přesnými zásahy rozhodli o osudu celého utkání. „Rychlé góly domácím definitivně zlomily vaz, od té chvíle už ani nemohli pomýšlet na nějaký úspěch,“ prozradil hostující kouč Petr Sakrajda.

Závěrečná třetina se tak už změnila na povinnou dohrávku. Domácí fanoušci, kterým se výsledek nemohl ani za mák líbit, si alespoň přišli na další čtyři góly, které stanovily konečný výsledek na 4:9.

Hokejisté Frýdku-Místku si i přes ostudnou porážku vybojovali zaslouženě postup do II. ligy. „Sezona byla z naší strany úspěšná. Šli jsme do ní s postupnými kroky, nakonec se nám podařil postup. Nyní nás čeká spousta práce se zajištěním financí, tak abychom měli druholigovou soutěž zajištěnou,“ řekl manažér klubu Martin Kurajský. Hosté naopak v kvalifikaci o II. ligu obsadili druhou příčku a stále tak živí šanci zahrát si v příštím ročníku o soutěž výše. „Ze všech stran se ozývá, že má dojít k reorganizaci druhé ligy, jejíž model je naprosto nevyhovující. Tím by se nám mohla pootevřít postupová vrátka. Momentálně je to ale ve fázi jedna paní povídala,“ vysvětlil Petr Sakrajda, trenér HC Uherské Hradiště.

Branky: 23. M. Novák, 27. Bojda, 41. a 55. Zapletal – 13., 36. a 45. Kotačka, 35. a 36. Hrabec, 14. Barák, 16. T. Novák, 39. Karpíšek, 51. Kundera.

Frýdek-Místek: Urbánek – Třeštík, Novák, Sýkora, Trubka, Bojda, Krutil, Bolek, Zapletal, Sluštík, Merta, Čára, Sztefek, Křivák, Kameník, Kopáč, Wlaka, Říhošek, Pastorek. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer.

Výsledky baráže: Moravské Budějovice – Frýdek-Místek 2:5, Moravské Budějovice – Uherské Hradiště 6:1, Uherské Hradiště – Frýdek-Místek 3:6, Frýdek-Místek – Moravské Budějovice 3:2, Uherské Hradiště – Moravské Budějovice 5:0 kontumačně, Frýdek-Místek – Uherské Hradiště 4:9. (ms, sch)

TABULKA

1. HC Frýdek-Místek 4 3 0 1 18:16 6

2. Uherské Hradiště 4 2 0 2 18:16 4

3. Mor. Budějovice 4 1 0 3 10:14 2