Samotné utkání začali hosté dvakrát v početní výhodě, leč nedisciplinovanost domácího celku potrestat nedokázali. A tak udeřilo až v závěru třetiny, kdy naopak na trestné lavici pobýval hostující Krutil.

Svou derniéru na českotěšínském ledě sehrají hokejisté Frýdku-Místku v pátek v 17.30 hodin, kdy přivítají v boji o důležité body hráče Valašského Meziříčí.

To uklidil puk do branky obránce Černín. Když na konci dvaadvacáté minuty zvyšoval Podešva na 0:2, akcie hostí na bodový zisk se zvyšoval.

Jenže pak se dokázal pohotovou střelou prosadit Vaněk, který na svou trefu navázal ještě ve 38. minutě, takže se začínalo odznova. Pár vteřin před koncem druhé periody se výstavní ranou prezentoval Stránský, čímž hostům vrátil vedení.

Po druhé změně stran sice Polok nejprve vyrovnal, ale radost domácího celku trvala přesně čtyřicet vteřin, když Frýdku vrátil vedení Sluštík. Pak už ale stříleli branky pouze domácí. Ti nakonec duel vyhráli vysoko 8:4.

„Utkání se pro nás nevyvíjelo zrovna špatně. Dlouhou dobu jsme byli o gól napřed. Dovolím si tvrdit, že kdybychom další své šance proměnili, určitě bychom odsud neodjížděli s prázdnou. Utkání tak rozhodly opět naše individuální chyby, na které doplácíme již delší dobu," hodnotil zápas hostující trenér Miroslav Kameník.

HC SLEZAN OPAVA – HC FRÝDEK-MÍSTEK 8:4 (0:1, 2:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 28. Vaněk (Chalupa, Mosler), 38. Vaněk (Vrabel), 44. Polok (Herman, Tichý), 50. Polok (Tichý, Herman), 58. Herman (Polok), 59. Vaněk (Chalupa, Wolf), 60. Galvas (Vítek), 60. Wolf (Chalupa) – 20. Černín (Sluštík, Gogolka), 22. Podešva (Mach), 40. Stránský (Samiec, Zedník), 45. Sluštík. Rozhodčí: Vaněk – Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 8:5, bez využití, v oslabení: 2:1.
Frýdek-Místek: Svoboda – Samiec, Teper, Jindřich, Krutil, Černín, Podešva – Franek, Stránský, Zedník – Mišenko, Mach, Sluštík – Slovák, Gogolka, Vacula - Mamula. Trenéři: Miroslav Kameník a Marek Ivan.
Další utkání 25. kola: SK Karviná – Nový Jičín 4:3 po prodl., Zubr Přerov – Lvi Břeclav 2:0, Technika Brno – HC Poruba 2:3 po nájezdech, VHK Vsetín – SHK Hodonín 6:2.