První trénink, vedený novým koučem Radimem Nečasem, absolvovali až na pár výjimek všichni hráči, který budou v letošní sezoně hájit barvy frýdecko-místeckého klubu.

Na postu brankáře se objevil Michal Láníček, který si v loňské sezoně počínal velmi úspěšně ve frýdeckém brankovišti. Láníčka pak na tréninku doplnili jeho dva juniorští kolegové Jan Baldík a Patrik Třeštík. Mezi obránci nechyběl na ledě Michal Krutil, který se v loňské sezoně stal nejčastěji trestaným obráncem, když nasbíral 113 trestných minut.

V útočných řadách už fanoušci marně hledali loňského ostrostřelce Jana Kolaříka, který bude v letošní sezoně s největší pravděpodobností oblékat dres přerovských Zubrů. Trenér Nečas postrádal na úvodním tréninku bratry Jana a Ondřeje Sluštíkovi, ti se ale omluvili a na dalších trénincích by již neměli chybět. V kádru HC Frýdek-Místek se objevili také dva nováčci, kteří jsou zde na zkoušku ze Slovenska.

A jak je s probíhající přípravou spokojený samotný stratég HC Frýdek-Místek Radim Nečas?

Trenére, letní příprava je již minulostí. V úterý jste vyjeli se svými svěřenci poprvé na led. Jak vidíte situaci v týmu, který se chystá na další druholigovou sezonu?
Mužstvo se stále ještě buduje. Co se týče obrany, tak s tou jsme dle daných možností spokojeni. Tým by měli posílit ještě Ondřej Měkýš (ten již ve Frýdku jednou hostoval, pozn. red.) a z Hodonína Ondřej Podešva. Určitě budeme muset ještě posílit a doplnit útočné řady, a to o dva až tři hráče. Konečná podoba kádru by měla být známa před prvním ostrým zápasem.

Družstvo po loňské sezoně opustilo několik hráčů. Myslíte si, že je dokážete nahradit?
Nahradit hráče, kteří v loňském roce hájili zdejší barvy, nebude vůbec jednoduché. Z Nového Jičína přišel Martin Kabeláč, další dva hráči jsou zde na zkoušku ze Slovenska.

Odchodem kanonýra Jana Kolaříka jste přišli nejen o šikovného a nadějného hráče, ale hlavně střelce týmu. Mohl by jej někdo v jeho gólové produkci nahradit?
Myslím si, že jednotlivec to určitě nebude. Spoléhat se na jednoho hráče opravdu nebudeme. Budeme chtít hrát jako kolektiv.

Stejně jako v minulém přípravném období sehrajete přibližně osm přípravných zápasů….
Nejen já jsem názoru, že tato porce dohodnutých přípravných zápasů bude dostačující, hlavně pro sehrání celého týmu před nadcházející sezonou.
Bohužel domácí fanoušek vaše přípravné duely letos neuvidí, jelikož do konce září je frýdecko-místecká hala obsazena nácvikem nového muzikálu na ledě….
Naštěstí budeme hrát zápas s okolními soupeři, takže fanoušek to za námi nebude mít až tak daleko. Věřím, že ti skalní, které tady máme, nás podpoří i mimo domácí stadion. Tímto bych je samozřejmě na naše zápasy velice rád pozval.

Brankář, to je základ úspěchu každého celku. Kdo bude strážit branku Frýdku-Místku?
Na pozici jedničky počítáme opět s Michalem Láníčkem, který v minulém druholigovém ročníku předváděl velmi kvalitní výkony. Věříme, že tomu bude i nadále.

Konkurence v letošní druhé lize bude velice nabitá. S jakým cílem tedy půjdete do nadcházející sezony?
Máte pravdu, konkurence bude opět hodně silná. Dokonce si troufám říct, že to bude daleko tvrdší boj, než v loňském ročníku. Náš cíl je opět jasně daný. Hrát hokej, který se bude líbit a udržet druholigovou licenci i pro další sezonu.

(mar)

PLÁN PŘÍPRAVY

10. srpna HC Orlová – HC FM (v Karviné)

16. srpna HC FM – HC Orlová (v Karviné)

18. srpna AZ Havířov – HC FM (v Havířově)

19. srpna Nový Jičín – HC FM (v NJ)

22. srpna HC Opava – HC FM (v Opavě)

25. srpna HC FM – HC Poruba (ve Studénce)

30. srpna HC FM – Nový Jičín (v NJ)