I jemu se nelíbí start Ocelářů do nového extraligového ročníku. Rozhodně čekal víc bodů a po nedělní porážce 1:4 v Liberci je to důvod k zamyšlení.

Milane, co zatím mužstvu schází?

To je jednoduché, góly. Hokej se hraje na góly a my jich dali kolik? Sedm. V každém zápase maximálně dva, to je strašně málo. S tím je pak těžké vyhrávat a bodovat.

Nedostáváte se tak trochu pod tlak? Média vás pasují na jednoho z favoritů soutěže…

Člověk nemůže číst noviny. Ano, v novinách nás pasují za favority na titul, ale soupeři jsou silní, každý se na nás chce vytáhnout, připravuje se na nás a my se s tím budeme muset vypořádat. Srovnat si to v hlavách, odjezdit každý zápas na sto procent.

Jak se díváte na start do sezony?

Není to dobré. Rozhodně nejsme spokojeni. Přitom nám los přál. Nenarazili jsme na ty úplně nejtěžší soupeře, přesto jsme to nezvládli a teď nás čekají náročná utkání v Hradci a Brně. Musíme dotahovat.

Co rozhodlo o osudu utkání v Liberci, který byl na tom před utkáním podobně?

Asi ta druhá třetina. Tam jsme tlačili, ale gól dal soupeř, pár minut před koncem. Hloupé vyloučení ve třetí třetině nás dorazilo. Liberec odskočil a pohlídal si to.

Schází týmu střelecká potence?

Jednoznačně. Dneska jsme se zase prosadili jen v přesilovce. Při hře pět na pět nic. Přitom šance jsou.

Co by mohlo pomoci?

Musíme hrát celých šedesát minut. To se zatím neděje. Třeba proti Olomouci hrajeme perfektně půlku zápasu, vedeme 2:0 a pak to necháme soupeře otočit.

Doléhá na tým tíha situace? Nebo si naopak říkáte, že máte natolik zkušené mužstvo, aby vás to nerozhodilo?

Mužstvo je spíš zkušené. Panikařit nemůžeme, je teprve začátek. Příjemné to ale není. Musíme to vzít za správný konec, makat a bodovat. Já věřím, že se to otočí, zkušenosti v týmu jsou obrovské.