Výsledek vypadá hrozivě, avšak je třeba říct, že domácí nezvládli herně naprosto vyrovnané utkání. A kdyby v polovině zápasu vedli oni sami 5:2, tak se nemohl nikdo divit.

Je to pro Oceláře po vydařené přípravě nepříjemný políček? „Tady to byl zase o něco vyšší level než příprava," uvažoval hlavní kouč Třineckých Václav Varaďa. „Švédové působili hokejovějším dojmem, to bylo krásně vidět právě u těch šancí. Zatímco oni je chladnokrevně proměňovali, my ne. A to si myslím, že jsme měli opravdu velké šance,“ správně upozornil třinecký trenér na domácí tutovky.

Oceláři (v červeném) doplatili na zahazování šancí.

Na mysli měl jistě gólovky Bukartse či nájezd Adamského z půlky hřiště. Momentů, kdy se Oceláři ocitli tváří v tvář švédskému gólmanovi Reidebornovi, bylo minimálně pět. Naproti tomu Djurgården v koncovce zářil. Na co sáhl, to mu vyšlo.

„Po vyrovnané první třetině jsme měli spoustu příležitostí, zvedali jsme se, snížili na 1:2, ale v poslední části přišly hrubé chyby, které soupeř trestal. Nakonec nám to tam v závěru napadalo a není to moc milosrdný výsledek,“ uznal Varaďa.

Bezprostředně po utkání věděl, že v neděli proti finské Tappaře budou muset jeho svěřenci své příležitosti proměňovat s daleko větší akurátností. „Takové šance musíme dávat. Jednoznačně,“ souhlasil.

Škoda, že Oceláři vyfasovali „tenisový“ příděl 1:6, protože se tím před druhým domácím utkáním dostali pod tlak. Nutnost nyní velí vyhrát. Startovat do skupiny s handicapem dvou pokažených domácích zápasů, to by nebyla ideální výchozí pozice.

„Proti Tappaře dostanou šanci hráči, kteří dnes nenastoupili. Ale pořád je to hratelné. Nechci předjímat, ale i po Tappaře tam budou ještě čtyři zápasy a v silné a vyrovnané skupině se může stát cokoliv. My se zkrátka potřebujeme dostat na ta dvě postupová místa,“ vykládal Varaďa.

Oceláři (v červeném) doplatili na zahazování šancí.

„Osobně si myslím, že v odvetě ve Švédsku předvedeme lepší výkon i výsledek. Tohle potřebujeme hodit za hlavu a nachystat se na nedělní zápas,“ zakončil. Ten startuje ve Werk Areně opět v 17.30 hodin.

Oceláři Třinec – Djurgårdens IF 1:6 (0:2, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 32. Adamský (M. Kovařčík, Matyáš) – 10. Josefsson (Lilja, Norell), 20. Possler (Bergfors), 47. Josefsson, 48. M. Davidsson (Hultström, Wiå), 58. Bemström (Alsing, Josefsson), 59. Widing (Strandberg). Rozhodčí: Stano, Šír – V. Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3 669. 

Třinec: Hrubec – Krajíček, Adámek, Musil, Haman, M. Doudera, Matyáš, Kovář – Bukarts, Marcinko, Martin Růžička – Cienciala, Viedenský, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Svačina – M. Kovařčík, Hladonik, Hrňa – Raška. Trenér: Varaďa.

Další výsledek skupiny E: Storhamar – Tappara Tampere 3:2 sn.