Předchozí dvě ve Slovanu Bratislava totiž nebyly ideální. „Snad je to už za mnou. Přicházím do klubu s nejvyšším ambicemi a doufám, že to také bude vidět,“ prohlásil Viedenský poté, co s týmem v pondělí zahájil přípravu na ledě.

Marku, jaké jsou vaše první dojmy z úvodního tréninku?

Začátek je vždy těžký, ale bude se to zlepšovat.

Rozhodoval jste se dlouho? Byly i další nabídky?

Váhal jsem mezi Slovanem a Třincem. Po delším zvažování jsem se rozhodl pro posun v kariéře a věřím, že jsem se rozhodl správně. S Třincem můžeme dosáhnout na nějaké úspěchy.

To byla hlavní motivace?

Víceméně ano. Kromě extraligy se tady bude hrát i Liga mistrů, kde se každý chce ukázat v tom nejlepším světle. To jsou lákadla. Věřím, že v Třinci jsme schopni ambice klubu naplnit. Třeba před časem ve Finsku jsme s Hämeenlinnou hráli dlouho taky nahoře a pak jsme se propadli až mimo pozice play-off.

Vyměnil jste KHL za českou extraligu. Co o ní víte?

Jsou to dvě rozdílné ligy, takže až sezona ukáže, jestli to bylo dobré rozhodnutí. Ale nepochybuji o velké kvalitě české soutěže. Vždy, když jsme se Slovanem hráli v Česku nějaké přípravné zápasy, tak to bylo náročné.

Na jaře vás trápila třísla. Už je vše v pořádku?

Ano, chytlo mě to začátkem března, ale během následujících týdnů jsem se dal zase dokupy. Neměl bych s tím mít už problém.

V týmu máte několik krajanů. Bavil jste se s nimi před příchodem do Třince?

To ani ne, nechával jsem to na agentovi.

A zahrál jste si už v kariéře s někým z Třince?

Na klubové úrovni ne, ale v reprezentaci jsem si hodně rozuměl s Dravcem (Vladimír Dravecký).

Když jsme u té reprezentace, poslední akce národního týmu vás minuly…

Z absence na olympiádě jsem byl zklamaný, ale předtím jsem byl zraněný, což možná trenéři v nominaci zohlednili. Na mistrovství světa jsem nejel, protože jsem cítil ta třísla a už jsem také chtěl být s rodinou. Máme doma destiměsíční dcerku. Bylo rozumné nezabírat místo v sestavě někomu, kdo byl stoprocentně připraven.

Tomáš Marcinko se díky výtečné předchozí sezoně znovu nastartoval i směrem k reprezentaci. Čekáte, že byste jej mohl napodobit?

(úsměv). Věřím, že se nám podaří sestavit dobrý tým a bude se nám dařit. Pak se dá uvažovat znovu i o reprezentaci. Ale uvidí se až na konci sezony. Já to především budu muset dokázat na ledě svými výkony. Chci pomoct týmu.

MAREK VIEDENSKÝNarozen: 18. srpna 1990 v Handlové
Výška: 191 cm
Váha: 95 kg
Držení hole: vpravo
Kariéra: Prievidza, Trenčín (mládežnické týmy), Prince George Cougars (WHL), Saskatoon (WHL), Worcester (AHL), San Francisco (AHL), Hämeenlinna (Fin.), Slovan Bratislava (KHL)
Ligová bilance: KHL - 119 zápasů, 52 bodů (22+30), finská liga - 56 zápasů, 32 bodů (11+21)
Zámořská bilance: WHL - 183 zápasů, 187 bodů (72+115), AHL 120 zápasů, 40 bodů (15+25)
Reprezentace: 46 zápasů, 22 bodů (6+16)
Draft NHL: v roce 2009 jako 189. hráč klubem San Jose Sharks