Je to trochu pořád dokola. Stejně jako v předchozích střetnutích si svěřenci kouče Václava Varadi pomohli povedeným úvodem. Motor sice vstoupil do utkání aktivně a nebojácně, zároveň však trochu smolně. Ve čtvrté minutě si totiž přihrávku Gernáta poslal do brány Venkrbec. Třinec pak ovládl led a výsledkem toho bylo množství šancí, práce pro Čilika a ve 12. minutě i zvýšení Chmielewského na 2:0.

Slezanům vyšel i vstup do druhé části, už po necelé minutě a půl se trefil Galvinš, a i když jen o 17 vteřin později snížil Michnáč, pohodlný tříbrankový náskok vrátil favoritovi nedlouho poté Marcinko. Aby toho nebylo málo, tak v polovině duelu přidal další trefu Stránský. Na klidu domácím neubrala ani trefa Plášila.

V závěrečné třetině už padlo po brance na každé straně. Ve 45. minutě přesnou ranou do horního rohu Čiliakovy branky skóroval Jašek, v poslední minutě pak využil přesilovou hru pět na tři Pýcha.

Oceláři Třinec – Madeta Motor České Budějovice 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Gernát (M. Doudera, Roman), 12. Chmielewski (Jašek, Gernát), 22. Galvinš (Marcinko, Chmielewski), 27. Marcinko (Martin Růžička, M. Doudera), 32. M. Stránský (Martin Růžička, P. Vrána), 45. Jašek (O. Kovařčík) – 22. Michnáč (Raška I, Karabáček), 36. Plášil (Čiliak), 60. Pýcha (Přikryl). Rozhodčí: Kika, Micka – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 6:5, navíc Vydarený (Č. Budějovice) 10 minut. Využití: 1:2. Bez diváků.

Třinec: Kořenář – Gernát, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, F. Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Č. Budějovice: Čiliak (45. Patera) – Vydarený, Plášil, Pýcha, Slováček, Pavel, Allen – Christov, Venkrbec, Jonák – M. Novák, Prokeš, D. Voženílek – Beránek, R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, Karabáček. Trenéři: Prospal a Totter.