„S tréninky jsme začali počátkem května, kdy jsme po dobu devíti týdnů trénovali čtyřikrát v týdnu. Převážně jsme využívali prostory zdejší víceúčelové sportovní haly a místní posilovny. Hráči nabírali všeobecnou sílu, kde se promítaly hlavně hokejové prvky. S dosavadním průběhem přípravy jsem spokojen. Samotné hráče spíše směřuji k tomu, že oni sami musí chtít trénovat. A dá se říct, že to pochopili,“ prozradil frýdecko-místecký kouč Tomáš Špaček, který u týmu bude nadále působit. „S klubovým vedením jsme se domluvili na roční smlouvě,“ doplnil Špaček.

V příštím týdnu konečně led

Hokejisté Frýdku-Místku, kteří se mezi druholigovou ekipu dostali po dlouhých pěti letech, zahájí tréninky na ledě v pondělí 3. srpna. „V tom prvním týdnu ale budeme muset ještě cestovat do Vítkovic, kde máme domluvených pět tréninků. Od pondělí 10. srpna se již budeme připravovat v domácí hale,“ řekl trenér HC Frýdek-Místek.

Kádr se ještě tvoří

Samotný druholigový kádr je ještě velkou neznámou. „Tak do dvou týdnů bychom už mohli mít o všem jasno. Někteří vytipovaní hráči se ještě připravují se svými mateřskými oddíly, pokud se jim nepodaří v jejich kádrech udržet, zapojí se do přípravy s námi,“ řekl manažer klubu Martin Kurajský, který ale konkrétní jména prozradit ještě nechtěl. „Jména vám řeknu, až s těmi hráči podepíšeme smlouvu. Prozatím je to opravdu vše ve stádiu vyjednávání,“ dodal Kurajský. Frýdecko-místecký klub se chce i ve druhé lize především opírat o vlastní odchovance. „Chtěli bychom vyloženě stavět na kádru, který se postaral o postup do druhé ligy. Pokud však někdo do Frýdku-Místku přijde, tak se nebude jednat o doplnění kádru, ale o jeho posílení. Nový hráč musí být opravdu přínosem a posilou,“ řekl trenér týmu Tomáš Špaček.

Na začátek do Prostějova

Ke svému prvnímu přípravnému střetnutí se vydají hokejisté Frýdku-Místku ve čtvrtek 13. srpna, kdy zajíždí na led do Prostějova. Stejný soupeř se pak představí frýdecko-místeckým fanouškům v úterý 18. srpna (hraje se ve VSH od 18 hodin). O dva dny později pak přivítají Špačkovi svěřenci hokejisty ze Vsetína. K prvnímu mistrovskému utkání odcestují hráči Frýdku-Místku v sobotu 12. září do nedaleké Orlové. Domácím divákům se pak představí hráči hned ve středu 16. září, kdy do Frýdku zavítá celek z Uničova.

Druholigový cíl

Frýdecko-místecký fanoušek tak po pěti letech bude mít opět možnost vidět kvalitnější hokej, jelikož rozdíl mezi druhou ligou a krajskou soutěží je markantní. „Já bych dokonce řekl, že je to skok o jeden a půl soutěže. Ve druhé lize bychom velice rádi navázali na výkony ze závěru sezony. Laťku jsme si nasadili hodně vysoko, ale hlavně bychom chtěli předvádět atraktivní hokej, který do zdejší haly přiláká spoustu našich fanoušků,“ přeje si Špaček.

Novou halu vítají

Před časem jsme naše čtenáře informovali, že město Frýdek-Místek rozhodlo o prodeji místní dominanty, kterou nahradí multifunkční centrum. Hokejisté by se pak měli přestěhovat do nově postavené haly, která by měla vyrůst v blízkosti centra. „Z mého pohledu byla stavba hokejové haly již tehdy nehospodárná a provozně velice náročná. Co se týče hokejového zázemí, tak to má také své mouchy. Výstavba nové menší haly by mohla být spíše krokem dopředu,“ myslí si Špaček.

Diváci se mají nač těšit

Stejně jako v minulé sezoně, tak i nyní, bude hokejový klub pokračovat v soutěži po druhé třetině. „V této tradici střílení na branku budeme chtít pokračovat. Našim partnerem se stal pivovar Radegast, který myslím také připraví pro naše fanoušky různé soutěže. Nechte se ale překvapit,“ informuje fanoušky Martin Kurajský z frýdecko-místeckého klubu. Hokejový oddíl navíc pro diváky připravuje prodej klubových šál, puků, hrníčků či minidresíků. „Snad vše do začátku sezony stihneme. Tak, aby si naši fanoušci mohli tyto věci zakoupit se začátkem mistrovských utkání. Co se týče prodeje dresů, tak o této variantě prozatím neuvažujeme. Samotná výroba dresu je totiž hodně nákladná,“ dodal Kurajský. Prodej permanentních vstupenek se plánuje na začátek srpna.