SLEZAN OPAVA - HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Do utkání vstoupili lépe hostující hráči, kteří se ujali vedení již po čtyřech minutách hry. Na gól Maruny navázal v 8. minutě Babic, který lehkým nahozením překonal domácího brankáře Iláše. Domácí Slezan se nevzdal a v 11. minutě bylo zásluhou opavského kapitána Pavelky sníženo na 1:2. V závěru úvodní třetiny ještě podržel svůj tým hostující Šrámek, který zneškodnil parádním zákrokem střelu Měkýše.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení domácího tlaku. Ve 25. minutě bylo srovnáno z hole Kovalovského a v polovině utkání převážil misku vah na domácí stranu Kukol – 3:2. Srdnatě bojující hráči Frýdku-Místku dokázali těsně před druhým odchodem do kabin vyrovnat zásluhou Sztefka.

Rozhodnutí padlo ve třetí části. To se nejprve v přesilové hře trefil bývalý havířovský forvard Maruna a hosté vedli v Opavě opět o jednu branku. V 51. minutě fauloval brankář Iláš a pískalo se trestné střílení. To proměnil hostující hrdina Maruna, který si tak zkompletoval svůj hattrick. V závěru střetnutí ještě pečetil výhru Frýdku tvrdou střelou Gebauer.

„Pro nás to byl další důležitý zápas, protože potřebujeme body jako sůl. Bylo důležité, že jsme se zkraje ujali dvoubrankového vedení, i když jsme o něj zbytečně přišli. O výsledku rozhodl gól na 4:3, který jsme se dostali do vedení a dobrou taktickou hrou už jsme to utkání dotáhli do vítězného konce,“ řekl po zápase hostující trenér Michal Piskoř.

Branky: 11. Pavelek (Polok, Kocián), 25. Kovalovský (Tůma), 30. Kukol (Měch) – 4. Maruna (Sztefek), 8. Babic (Kudláček), 38. Sztefek (Maruna, Martiník), 47. Maruna (Gelačák), 51. Maruna, 56. Gebauer (Kostelňák, Kopáč). Vyloučení: 7:7, využití: 1:1, diváci: 300. Průběh zápasu: 0:2, 3:2, 3:6.

Frýdek-Místek: Šrámek – Kudláček, Pelikovský, Novák, Babic, Krutil, Bavlšík, Sluštík, Gelačák, Slavík, Vrána, Maruna, Martiník, Sztefek, Merta, Kostelňák, Gebauer, Kopáč, Mocek. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

V tomto týdnu si hokejisté Frýdku-Místku zahrají v domácím prostředí hned dvakrát. Ve středu 2. prosince se v hale VSH představí od 18 hodin nedaleký Nový Jičín a v sobotu 5. prosince zavítá do Frýdku-Místku Technika Blansko. Začátek zápasu je v 17 hodin.

Další výsledky 19. kola: Val. Meziříčí – Přerov 2:3, SHK Hodonín – VHK Vsetín 2:3 po prodl., Uničov – Orlová 4:5, Nový Jičín – Blansko 4:1, Prostějov – Břeclav 4:5 po samost. nájezdech. (mar)

1. HC Orlová 20 (12 – 3 – 0 – 2 -3) 89:56 44
2. HC Zubr Přerov 20 (13 – 2 – 0 – 0 – 5) 66:42 43
3. Valašské Meziříčí 20 (12 – 2 – 1 – 0 – 5) 91:61 41
4. SHK Hodonín 20 (11 – 1 – 0 – 3 – 5) 86:55 38
5. HC Nový Jičín 20 (9 – 3 – 0 – 1 – 7) 68:63 34
6. VHK Vsetín 21 (7 – 2 – 0 – 4 – 8) 63:65 29
7. HC Slezan Opava 20 (6 – 3 – 0 – 4 – 7) 60:77 28
8. Technika Blansko 20 (7 – 1 – 0 – 0 – 12) 50:79 23