Utkání rozhodla prostřední třetina. Co jste v ní dělali jinak, že jste dostali Liberec pod takový tlak?

Začali jsme je napadat, více jsme bruslili. Cítili jsme, že gól visí ve vzduchu, protože šancí bylo opravdu dost. Dostali jsme Liberec pod velký tlak a zužitkovali ho.

Soustředili jste na střelce Kvapila, který vám dal v první třetině dva góly?

Jenom při přesilovkách. Samozřejmě jsme věděli, že Kvapil nemůže dostat puk do rychlosti, protože jinak je zle, ale od druhé třetiny jsme si na to už dali pozor a v obraně odvedli dobrou práci.

Porazili jste lídra tabulky. Pozorujete na týmu, že jeho forma roste?

Ano, přesně to si myslím. Tým konečně ukazuje svou sílu, jsme stále sehranější. Ty zápasy jsou z našeho pohledu lepší a lepší. Snad to tak bude pokračovat i v reprezentační pauze.

Oddechnete si během ní?

Já osobně moc ne, už v pondělí totiž máme sraz slovenské reprezentace. Věřím, že i na něm dostanu dost prostoru, abych se ukázal a zabojoval o mistrovství světa. Bylo by to speciální, protože se koná u nás na Slovensku. Minulý rok mi to těsně nevyšlo, celá ta sezona byla taková rozháraná, ale teď hraji pravidelně, tak věřím, že mi trenéři šanci dají a že se nakonec na šampionát dostanu.

Mohlo by vám k vysněné nominaci pomoci třinecké angažmá? Už jste se s novým týmem sžil?

Ale ano, chlapci i trenér mi důvěřují, dostávám prostor a každý zápas si užívám. Vždy se snažím být mužstvu co nejvíc prospěšný, v mém případě tedy cpát se do brány, spolupracovat s útočníky. Když se pak povede i nějaký ten gól, jako třeba proti Liberci, je to jen bonus. Příjemný bonus. Hlavně, aby se dařilo týmu.

V klubu jste na zkoušce do konce listopadu. Už tušíte, zdali budete pokračovat?

Netuším, ale rád bych. Zatím jsme to s vedením neřešili, soustředím se v tuto chvíli jen na zápasy. Ale sedlo mi to tady a budu věřit, že se nějak dohodneme.