Úvodní duel série se hrál v pátek v Polárce, kde Přerov vyhrál 5:2. Trenér Martin Janeček po tomto utkání nešetřil kritikou a věřil, že v Přerově jeho svěřenci předvedou lepší výkon. To se jim povedlo, na výhru to ale nestačilo.

„Sice jsme nedali ani gól, ale bylo to výbornou defenzivní hrou a výborným brankářem domácích. Troufnu si říct, že jsme byli bruslivější, pro soupeře celý zápas nebezpeční a že jsme dnes hráli výborný play-off zápas,“ řekl Janeček.

O osudu utkání rozhodla 29. minuta, kdy se nejprve prosadil domácí Indrák a vzápětí dával na 2:0 Süss. Definitivní pojistku přidal pět minut před koncem svou druhou trefou Indrák a v úplném závěru se prosadil ještě Goiš.

Rysi mají po sezoně, kouč Frýdku-Místku ale svůj tým chválil. „Mělo to náboj z obou stran a já musím před vlastním mužstvem smeknout. O to budeme příští rok chytřejší a zkušenější, protože máme hodně mladé a doufám, že nadějné mužstvo. Myslím, že řada kluků má budoucnost a na tu celoroční práci jsme pyšní,“ dodal Janeček.

Chance liga - 2. zápas předkola play-off (neděle 5. 3. 2023):

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Indrák (Pechanec, Kratochvil), 29. Süss (Kudělka, Okál), 56. Indrák (Pechanec, Kratochvil), 60. Goiš (Pechanec, Postava). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Dědek, Kráľ. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1436. Konečný stav série: 2:0.

Přerov: Postava – Chroboček, Hrdinka, Němec, Kudělka, Ševčík, Krisl, Bystroň – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Okál, Süss, Goiš – Březina, Dvořák, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Fencl. Trenér: R. Svoboda.

Frýdek-Místek: Švančara – Michálek, Havránek, Adámek, Žůrek, Homola, Sova, Kareš – Ramik, Zeman, Svačina – Dostálek, Vrdlovec, Doktor – Klimša, Haas, Hotěk – Macháček, Matěj, Geidl. Trenér: Janeček.