Rysi nejeli do Zlína ve snadné pozici. Měli za sebou dvě porážky, s Pardubicemi B a Šumperkem, navíc je trápila velká marodka. Na známého soupeře si ale vyšlápli a i díky velké podpoře vlastních fanoušků vyhráli 4:0.

„Od prvního střídání jsme tvrdě pracovali v defenzivě a nepustili jsme domácí do tlaku,“ pochválil své svěřence trenér hostujícího týmu Martin Janeček.

Skóre utkání otevřel v šestnácté minutě Hotěk, v polovině zápasu pak dával na 2:0 hostující Zeleňák. „Výsledek obrovsky klame, Zlín byl hodně blízko kontaktnímu gólu na 1:2 a zápas mohl vypadat zcela jinak,“ uvědomuje si Janeček.

Utkání, které sledovalo téměř 2500 fanoušků, bylo napínavé až do samotného konce. Pět minut před třetí sirénou však přidal definitivní pojistku Jobánek a vzápětí skóre uzavřel Ramik. „Nápor sice přišel na začátku třetí třetiny, ale ustáli jsme to. Týmovou hrou a obětavostí jsme došli pro tři body,“ těší Janečka.

Další zápas Frýdek-Místek sehraje ve středu doma s Litoměřicemi, v sobotu pak přivítá Prostějov. „Věříme, že příště navážeme na výhru ve Zlíně a hlavně, že se nám vrátí do sestavy uzdravení hráči,“ uzavřel Janeček.