Těžko říct. Tuto formulaci použil šestadvacetiletý střelec během rozhovoru s novináři několikrát. Zklamání z třetí domácí porážky v ročníku a v situaci, kdy Oceláři mají za čtyři kola jediný bod, doslova sálalo. Není divu. Do Třince přicházel, aby poznal mentalitu vítězů, jak sám v létě říkal. „Musíme být zodpovědnější, přinést víc osobní statečnosti a ten zápas vyhrát,“ líčil Voženílek.

Utkání 4. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera, 25, září 2022, Třinec. Brankář Třince Ondřej Kacetl.
Čtyři góly jsou moc. Musím kluky víc podržet, přiznal brankář Ocelářů Kacetl

„Přitom vstup do utkání byl dobrý, měli jsme hodně šancí. Více než soupeř. Nám jde o to vyhrávat, ale nevyhráli jsme. Musíme si každý hrábnout do svědomí a vyhrát,“ pokračoval v hodnocení.

Uznal kvalitu trefy mladého polského útočníka Vítkovic Krzysztofa Maciase. „Myslím, že to byl jeho první zápas. Vystřelil, neskutečná střela z rohu. Co k tomu dodat,“ pokrčil jen rameny. Musíme být příště zodpovědnější a jakkoliv dotáhnout zápas do vítězného konce,“ podotkl a byl si vědom, že inkasované góly přišly ze situací, které se nedaly nazývat jako vyložené.

Utkání 4. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera, 25, září 2022, Třinec. (střed) Tomáš Marcinko z Třince a Marek Kalus z Vítkovic.
Skvělý i tvrdý hokej a obrat! První derby pro Vítkovice, Třinec srazil Kalus

„Na druhé straně Vítkovice měly přečíslení, které nevyužily. Prostě z něčeho pramení, že prohráváme třetí třetiny. Jak říkám, musíme být zodpovědnější a vyhrát celý zápas,“ dodal Daniel Voženílek.

Dotkl se faktu, že příležitostí má extraligový favorit dost, horší je to ale s procentuální úspěšností střelby. A přiznal, že aktuální pozice pro tým kvalit Třince není lehká. „Jsou tu kluci, kteří třikrát vyhráli titul. v minulém roce takové zápasy dokázali dotáhnout do vítězného konce. Pořád věřím, že teď na to navážeme. V úterý máme zápas a potřebujeme už vyhrát za tři body,“ zakončil Daniel Voženílek výhledem na duel na ledě Komety.