Útočník Daniel Kurovský je z Karviné, ale je hlavně havířovským odchovancem a 85 startů si připsal i v dresu extraligových Vítkovic. Dvaadvacetiletý forvard má bilanci 15 kanadských bodů (10+5). Jako mládežnický reprezentant se zúčastnil Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2015, mistrovství světa do 18 let v roce 2016 i šampionátů hráčů do 20 let v letech 2017 a 2018.

„Daniel je vysoký, dravý, dobře bruslící útočník s potenciálem, kterého v poslední době zabrzdila zranění. Věříme, že toto období má Dan už za sebou a stane se platným hráčem naší organizace,” řekl k příchodu talentovaného útočníka Jan Peterek.

Imrich Bedecs hodnotí duel s Prostějovem.
Imrich Bedecs: Šancí bylo hodně

O dva roky starší Radek Veselý pochází z Pelhřimova a je odchovancem pražské Slavie. V mládeži nový člen třinecké organizace nastupoval také v barvách Chomutova, s nímž vyhrál v letech 2014 a 2015 juniorskou extraligu. Jako dorostenec se s reprezentací do 18 let probojoval do finále mistrovství světa 2014 a má doma stříbrnou medaili. V seniorském hokeji Veselý poprvé nastoupil v sezóně 2014/2015, kdy za Chomutov nastoupil v baráži.

Kromě Chomutova si připsal jeden start za Litvínov a v právě skončené sezóně nastupoval také ve Vítkovicích. Větší část seniorské kariéry odehrál čtyřiadvacetiletý útočník v prvoligových klubech. V posledních dvou ročnících nastupoval převážně v Havířově, kde patřil mezi klíčové hráče a přestože v sezóně 2019/2020 naskočil v Chance lize pouze do 28 utkání, s bilancí téměř bodu na zápas patřil mezi neproduktivnější hráče týmu.

„Jsme rádi, že se nám Radka po dlouhých jednáních podařilo získat, přestože měl v Havířově ještě platnou smlouvu. Také Radek je výborný útočník s kvalitním zakončením a dobrým bruslením, který má rovněž potenciál. V první lize dlouhodobě potvrzuje své kvality a jeho krátké loňské extraligové působení nás přesvědčilo o tom, že může být pro naši organizaci příslib do budoucna,“ uvedl na adresu mládežnického vicemistra světa z roku 2014 sportovní ředitel klubu.

Písemné maturity, 2. června 2020, Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku.
OBRAZEM: Maturity v době koronavirové na Gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku

Obránce Patrik Husák hokejově vyrostl v mládeži pražské Sparty a svou extraligovou premiéru si odbyl v sezóně 2010/2011, kdy si připsal prvních 27 startů v nejvyšší soutěži. Od léta 2018 hrál třicetiletý bek za partnerský Frýdek-Místek, odkud si jej v závěru základní části 2018/2019 vytáhl trenér Varaďa do prvního týmu. Husák se v Třinci představil celkem v 9 utkáních play-off a pomohl Ocelářům k zisku mistrovského titulu. Následující sezónu odehrál rodák z Kralup nad Vltavou v Porubě a jako obránce se stal druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, když v 56 utkáních nasbíral 40 bodů.

„Patrik je ofenzivně laděným obráncem, který u nás byl při zisku posledního mistrovského titulu. Věříme, že udělá maximum pro to, aby se prosadil do základní sestavy A-týmu,” uvedl k návratu Patrika Husáka sportovní manažer klubu Jan Peterek.

Třinečtí atleti si zazávodili v rámci projektu Spolu na startu!
Atletickou sezonu v Třinci ozdobil skvělý výkon
Radegast Ratar.
Hořká Volba sládků: Radegast Ratar je na čepu. Pro zdravotníky první pivo zdarma