Utkání se sice odehrálo na severu Čech, oficiálně byli však jako domácí tým vedeni Slezané, jímž se do sestavy po koronaviru vrátil uzdravený útočník Michael Špaček. Lépe ale začal „hostující“ Litvínov, když Pospíšil trefil tyč. Na opačné straně měl solidní možnost Marcinko. Bezbrankový stav trval do 17. minuty, kdy Kacetla překonal Hübl. Verva navíc brzy svůj náskok navýšila.

Jen 24 vteřin po začátku druhé třetiny skóroval Zygmunt a zdálo se, že Litvínov má duel ve svých rukou. Třinečtí ale zvýšili aktivitu a ve 27. minutě se dočkali úspěchu, když Roman tečoval Gernátovu střelu a puk skončil v síti.

Vyrovnaní pak byli blízko Rodewald, bratři Kovařčíkové či Jaroměřský, v závěru ale mohl být rozdíl opět dva góly. Proti byla však branková konstrukce třinecké svatyně.

V závěrečné třetině si favorit pomohl přesilovou hrou. Ve 45. minutě Hrňa zužitkoval nahrávku Růžičky a prostřelil Zajíčka. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Litvínov sice nevyužil početní výhodu pět na tři, ale klasickou už ano a v čase 48:03 skóroval Irving, který tak zaznamenal vítěznou branku.

Oceláři se nemohou příliš rozkoukávat. Už v pátek je od 18 hodin čeká další „domácí“ bitva na ledě Mladé Boleslavi, základní část zakončí v neděli v Českých Budějovicích.

Oceláři Třinec – Verva Litvínov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Miloš Roman (M. Adámek, Hrehorčák), 45. Hrňa (Martin Růžička, Freibergs) – 17. V. Hübl (F. Lukeš), 21. Zygmunt (Gerhát, Ščotka), 49. Irving (Demel, P. Zdráhal). Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Bez diváků. Hráno na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Freibergs, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, Špaček, M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Kurovský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Hrňa, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Litvínov: Zajíček – Cibulskis, Balinskis, D. Zeman, Demel, Ščotka, Irving, Kudla – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, Zygmunt – Jarůšek, M. Hanzl, P. Zdráhal – P. Svoboda, Helt, M. Havelka. Trenéři: Orságh a Sýkora.