Oceláři oproti původním plánům nenastoupí v úterý ve Zlíně, v pátek nepřivítají Plzeň a v neděli se nepředstaví ani v Pardubicích. Klub o tom informoval na svém webu.

Třinec oznámil problémy se zdravotním stavem hráčů v sobotu s tím, že hokejisté i realizační tým podstupují testy na covid-19. Slezané si zároveň hned přeložili nedělní domácí zápas s Olomoucí.

V neděli se bohužel potvrdily v týmu pozitivní nálezy. Konkrétnější informace klub nezveřejnili. Je však vysoce pravděpodobné, že tým čeká desetidenní povinná karanténa.

„O případném přesunu dalších utkání bude rozhodovat stanovisko Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje,“ uvedli zástupci Třince. Nejbližší duel by tak Oceláře měl čekat až v pátek 9. října, kdy budou hrát doma s Libercem.

Třinec doposud v extralize odehrál jen dva zápasy, a to jeden předehraný kvůli nákaze koronavirem v soupeřově kádru. Kvůli stejnému důvodu byl nucen přeložit si souboje s Kometou Brno a Vítkovicemi, které karanténu končí v těchto dnech.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.