Domácí se dostali do vedení už po pěti minutách hry, bleskově však vyrovnal Vrána. Švýcaři pak přidali druhý zásah, v úvodu druhého dějství ale bylo znovu srovnáno - na 2:2 dával Kundrátek,

Jenže to bylo naposledy, co Oceláři drželi se Švýcary krok. Na Kundrátkovu trefu totiž ihned odpověděl Sprunger a po polovině utkání už Fribourg-Gottéron vedl dokonce o dvě branky.

Další dva góly pak Švýcaři přidali ve třetím dějství a Oceláři zůstali bez bodu. „Domácí ukázali svou sílu, byli lepším týmem. Ve druhé třetině jsme se nadechovali, srovnali jsme na 2:2, bohužel jsme následně dostali gól. Musíme se připravit na Leksand, kde chceme předvést jiný hokej a lepší výkon,” řekl třinecký asistent Marek Zadina. Duel proti Leksandu Oceláři sehrají už v neděli ve Švédsku.

Fribourg-Gottéron - Oceláři Třinec 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Bykov (Sutter, Gunderson), 14. Mottet (Sprunger, DiDomenico), 22. Sprunger (Bykov, DiDomenico), 30. Marchon (Jörg), 55. Marchon (Bougro), 59. Herren (Diaz, Bougro) – 7. Vrána (Kundrátek), 21. Kundrátek (Růžička). Rozhodčí: Hebeisen, Borga – Fuchs, Schlegel (SUI). Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0.

Třinec: Kacetl (Mazanec) – Kundrátek, Musil, Zahradníček, Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Matyáš – Růžička, Vrána, Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Kofroň, M. Kovařčík, Hrehorčák – Ramik, Peterek, Kurovský. Trenér: Varaďa.