Jednatřicetiletý obránce skončil ve Spartaku Moskva a do nejvyšší české soutěže se vrací po šesti letech v zahraničí. „Je to komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,” vysvětlil sportovní ředitel Jan Peterek.

Kapitán Třince Petr Vrána a David Němeček ze Sparty.
Kapitán Ocelářů Vrána: Krejčí do Třince? Zkusím to. Dáme si pivo a pokecáme

Zkušený Jeřábek má dokonce díky dvěma startům v play-off 2018 na svém kontě taky Stanley Cup s Washingtonem Capitals. V NHL nastupoval mimo jiné za Montreal Canadiens a St. Louis Blues. V nejslavnější soutěži světa si připsal dohromady 39 startů s bilancí 9 bodů (2+7). V AHL oblékl dres farmářských týmů Laval Rocket (Montreal) a San Antonio Rampage (St. Louis).

Jakub Jeřábek
narozen 12. 5. 1991
bilance v ELH: 362 zápasů, 116 bodů(17+98)
bilance v KHL: 210 zápasů, 86 bodů(25+61)
bilance v NHL: 39 zápasů, 9 bodů (2+7)
bilance v AHL: 69 zápasů, 26 bodů(7+19)
bilance v národním dresu: 90 zápasů, 31 bodů (5+26)

Tři sezony strávil Jeřábek ve Vityazu Podolsk a rok ve Spartaku Moskva. Aktuálně se připravuje individuálně. Příchod takového hráče ale kouč Zdeněk Moták uvítal. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,” pochvaloval si Zdeněk Moták.

Na štaci u extraligových mistrů se těší i hráč. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit,” popsal Jeřábek.

Nový trenér Třince Zdeněk Moták (vpravo) a sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.
Nový trenér Třince Moták: Poctivá práce výsledek přinese. Co Oceláři a Krejčí?

U Ocelářů se setká se svým bývalým spoluhráčem z Plzně, se kterým v roce 2013 oslavil v dresu Indiánů titul, brankářem Markem Mazancem.