Vítkovice mají fazonu a díky osmi zápasům v řadě bez prohry v normálním čase, v nichž získaly 17 bodů, už mají na dohled šestý Hradec Králové, který si kvůli startu na Spengler Cupu duel v Plzni předehrál. Ale v Litvínově se jim v posledních letech nedaří a šestkrát za sebou tam prohrály.

„Věřím, že budeme pokračovat v současných výkonech. Ne, že by to bylo zcela bez chyb, ale pokud jde o týmové pojetí a přístup, hráčům nemáme moc co vyčíst. Ještě být trochu produktivnější v zakončení," řekl vítkovický trenér Pavel Trnka, který postrádá zraněné trio Baranka, Klok, Kolouch a Krenželoka s Kurovským, kteří reprezentují na MS juniorů.

Třinec díky vítěznému obratu v Olomouci stále drží minimální náskok před Libercem, a pokud zvládne domácí partii s Chomutovem, vstoupí i do roku 2017 jako lídr. Všechny předpoklady mu hrají do not: s Piráty doma nikdy neprohrál a v sedmi zápasech jim „pustil" jediný bod. Slezané se však budou muset vypořádat s absencí Galvase, M. Doudery a Růžičky, otazník visí nad Hrubcem.