Žádné přemrštěné cíle jako před loňskou sezonou, kdy se otevřeně hovořilo o možném zisku některé z medailí. Potěšit fanoušky pohlednou hrou, to je to hlavní, co si přeje vedení hokejového Třince. „Nedáváme si žádné konkrétní cíle. Do play off se dostat samozřejmě chceme, ale to je ještě daleko. Hlavně bychom rádi bavili diváky,“ uvedl generální ředitel HC Oceláři Třinec Evžen Delong.

V Třinci vyřešili týden před startem nového ročníku extraligy poslední otazníky. V týmu definitivně končí zkušený útočník David Moravec, stejně tak slovenský obránce Ľubomír Sekeráš, kteří odmítli přistoupit na podmínky stanovené klubem. „Oběma hráčům jsme nabídli možnost pokračovat v Třinci, což však ani jeden neakceptoval,“ podotkl viceprezident klubu Jan Czudek.

Naopak reprezentační forvard Ladislav Kohn se s klubem dohodl na podmínkách kontraktu do konce tohoto ročníku. Dosud zněla domluva na první čtvrtinu sezony. „Rádi bychom se s hráčem domluvili na spolupráci až do dubna 2012. Vše je na nejlepší cestě,“ řekl první trenér a sportovní ředitel Třince Pavel Marek.

Pro fanoušky zásadní otázka – kdo z gólmanů bude chytat – je již také vyřešena. Jedničkou by měla být letní posila, osmadvacetiletý dvojnásobný juniorský mistr světa Tomáš Duba, kterému by měl krýt záda o půl roku mladší Slovák Peter Hamerlík, působící naposledy v Rusku, který nadchl trenéry v přípravě. Trojkou je momentálně Martin Vojtek, není však vyloučeno, že se během sezony do branky podívá.

„Rozhodně neházíme Martina přes palubu, vždyť tady odchytal skvělé roky. Na hostování do Šumperka odešel proto, aby se tam rozchytal. Byl na operaci, navíc během přípravy prodělal virózu. Potřebujeme, aby se dostal zpět do kondice,“ pokračoval Marek, který se na včerejší tiskové konferenci ještě krátce vrátil k víkendovému turnaji v německém Landshutu, kde Oceláři vybojovali druhé místo, když nejprve podlehli Krefeldu, aby následně zdolali Straubing i domácí Landshut.

„Hrálo se vždy ve velkém tempu. Německé týmy mají ve svých kádrech kromě zkušených hráčů ze zámoří také borce v nejlepších letech. Ukázaly se naše rezervy v přesilových hrách, na které se teď ještě intenzivně zaměříme, protože víme, že ty rozhodují zápasy, stejně jako aktivní hra v oslabení,“ dodal Pavel Marek.

Třinec, který na podzim odehraje na počest výročí 80. let vzniku klubu čtyři zápasy v retro dresech a to proti Vítkovicím, Zlínu, Liberci a Spartě, vstoupí do sezony ve středu 9. září, kdy zajíždí na led Slavie Praha. Před domácími fanoušky se Slezané představí v pátek 11. září proti Českým Budějovicím.

PŘÍCHODY

Brankáři: Tomáš Duba (Ässät Pori – Finsko), Peter Hamerlík (Kamenogorsk – Vyšší liga, Rusko), obránci: Martin Lojek (Pardubice – návrat z hostování), Mario Cartelli (Plzeň), Josef Hrabal (MoDo – Švédsko), Lukáš Zíb (Liberec), Igor Bobček (Nitra – Slovensko), útočníci: Roman Tomas (Plzeň), Martin Růžička (Znojmo), Vladimír Kútny (Dukla Trenčín – Slovensko), Ladislav Kohn (Nižněkamsk – KHL).

ODCHODY

Brankáři: Roman Čechmánek (ukončil kariéru), Lukáš Daneček (hostování v Šumperku), Lukáš Šrámek (hostování v Šumperku), Martin Vojtek (hostování v Šumperku), obránci: Igor Bobček (hostování v Šumperku), Miloslav Gureň (Litvínov), Lubomír Vosátko (bez angažmá), Jaroslav Bartoň (Poprad – Slovensko), David Rangl (hostování v Šumperku), útočníci: Miroslav Kováčik (Nitra – Slovensko), Róbert Tomík (bez angažmá), Jiří Hašek (hostování v Šumperku), Tomáš Vrba (hostování v Šumperku), Richard Pánik (Windsdor Spitfires – OHL), Zdeněk Pavelek (hostování v Šumperku), Martin Podešva (hostování v Šumperku), Lukáš Zeliska (Havířov), Erik Hrňa (hostování v Havířově), Patrik Lušňák (bez angažmá), Jan Steber (hostování v Šumperku), Jakub Orsava (hostování v Šumperku).