Začátek utkání ovlivnily na obou stranách přesilové hry. Už ve 3. minutě zužitkoval početní výhodu hostující Hrňa, v polovině první třetiny pak oplácel stejnou mincí Kevin Klíma. Solidní možnost pak měli Marcinko a Poppel, ale neprosadil se ani jeden.

Jiné to bylo na startu druhé dvacetiminutovky. Nejprve měl šanci znovu Kevin Klíma, ale nedal a z následného brejku skóroval po nahrávce Adámka Matěj Stránský. Náskok ale slezskému celku vydržel opět jen chvíli. Jen o dvě a půl minuty v přesilové hře vyrovnal Graňák.

Tím ale aktivita Hradce v podstatě skončila, ve zbytku třetiny ovládali led svěřenci Václava Varadi, nicméně svůj tlak v gól proměnit nedokázali. A na začátku závěrečné dvacetiminutovky toho mohli litovat.

Ve 44. minutě vznikl na brankovišti Jakuba Štěpánka závěr, z něhož vytěžil gól Vladimír Růžička. Ten musel překonat i trenérskou výzvu hostujícího celku. Jeho jmenovec na opačné straně – Martin – mohl o chvíli později vyrovnat, ale Mazanec se blýskl skvělým zákrokem.

Třinec pak dostal i přesilovou hru, vytvořil si obrovský tlak i šance, ale bez gólového vyvrcholení. Gólman Mazanec ubránil svou svatyni, nedovolil jindy velmi produktivním Ocelářům více než dvě branky a ti tak prohráli 2:3.

Mountfield HK – Oceláři Třinec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Kevin Klíma (Kelly Klíma), 26. Graňák (Kevin Klíma), 44. V. Růžička – 3. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 22. M. Stránský (M. Adámek, Rodewald). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 6:5, navíc Kundrátek (Třinec) 10 minut. Využití: 2:1. Bez diváků.

Mountfield: Mazanec – Nedomlel, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Čáp, Gaspar, Kukla – Perret, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička ml., M. Zachar – Lev, J. Veselý, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Poppel. Trenéři: V. Růžička st., Branda a Kočí.

Třinec: Štěpánek – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Hrňa – Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.