Hrdinou hostů se však stal především jejich muž s maskou. Brankář Libor Kašík zneškodnil všech 33 střel Ocelářů. "Kaša byl dnes neprůstřelný, ale pochvalu zaslouží celý tým. Měli jsme dobrý pohyb a maximální nasazení. Pro nás to jsou zlaté body. Je husarský kousek vyhrát 1:0 v Třinci," řekl kouč Zlína Robert Svoboda.

Na druhé straně panovalo pochopitelné zklamání. Třinec, v jehož dresu po sedmi letech nastoupil útočník Rostislav Martynek, nevyužil několik šancí ani přesilových her a o další zápas tak natáhl svou sérii bez tříbodového vítězství na vlastním ledě. Nyní čítá sedm utkání. "Když nedáte doma gól, tak nemůžeme vyhrát," pronesl trenér Ocelářů Marek Zadina.

Rozhodujícím momentem tak byla v 31. minutě akce, když domácí ztratili puk ve středním pásmu a situaci dva na jednoho ideálně vyřešil Klhůfek se střelcem Jiřím Ondráčkem, který prostřelil Hrubce.

"Zlín hrál obětavě, výborně, skvěle bruslil, jejich forčeking nám dělal problém a přechod přes střední pásmo, kde byli organizovaní, byl hodně složitý. Těžko jsme se tam dostávali. Přesto jsme si vypracovali možnosti, které ale Kašík pochytal. Na druhé straně nás podržel i Šimon Hrubec, který chytil dva nebo tři nájezdy," uvedl Zadina s tím, že hra v početní převaze týmu nyní nejde.

"Poskední dobou se nám moc nevedou, takže se musíme vrátit k jednoduchosti a jít víc do střelby," zakončil Marek Zadina, který kvůli zranění ruky bude dva až tři týdny postrádat útočníka Jakuba Petružálka, naopak Erik Hrňa a Vladimír Svačina by po novém roce měli být trenérům k dispozici.

Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Ondráček (Klhůfek). Rozhodčí: Pražák, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 4772.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, D. Musil, Adámek, Roth, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Dravecký – Martynek, M. Kovařčík, Cienciala – O. Kovařčík, Mikulík, Irgl. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Zlín: Kašík – D. Nosek, Freibergs, Řezníček, Valenta, Matějíček, Žižka, Gazda – Kubiš, Fořt, O. Veselý – Okál, Honejsek, D. Šťastný – J. Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek – Popelka, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.