„Cingy (Cingel) dobře napadal, už před střídáním mi říkal, že mám jít mezi kruhy, že mi tam dá puk, dostal jsem ho a díkybohu to vyšlo,“ uvedl hrdina domácího týmu, díky kterému se série přesouvá do Slezska, kde se bude hrát zítra.

Zápasový účet otevřel David Cienciala, Mountfield však dokázal ve druhé třetině vývoj otočit trefami Šimánka a Zámorského. Branka Vladimíra Svačiny však poslala utkání do nastaveného času. „Bohužel rozhodlo to, že jsme dostali gól. Nevím, jak to tam vzniklo, nevyhodili jsme puk a spadlo to tam. Holt teď se vše přesouvá k nám a uděláme vše pro to, abychom to ukončili,“ řekl zklamaně Svačina.

Sám pak poukázal na nevyužité šance ještě v základní hrací době. „Dvě minuty před koncem jsme měli přesilovku, puk nám zůstal deset centimetrů před brankovou čárou, já trefil i tyčku. Branka prostě byla zakletá a je to škoda, když jsme byli tak blízko,“ kroutil hlavou.

„Nikdo ale nečekal, že to skončí 4:0, takže série jde a porveme se o to u nás doma,“ dodal Vladimír Svačina.

Na straně Východočechů pochopitelně panovala spokojenost. „Není úplně komfortní nechávat to takhle do prodloužení, ale důležité je, že máme druhý bodík. Když nám teče do bot, umíme zabrat. To se potvrzuje i teď. Třinec má ale pořád o vítězství víc, takže takhle to bereme,“ prohlásil obránce Petr Zámorský, autor jednoho gólu a jedné nahrávky.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Mountfield HK): "První třetina nebyla z naší strany dobrá. Začali jsme hrát tak, jak jsme měli, až ve druhé, kde jsme otočili výsledek dvěma rychlými góly. Trošičku nás srazila branka v oslabení v závěru druhé třetiny, ale cením si toho, že mužstvo nešlo do kolen a šlo si za tím až do konce. Byly tam šance na obou stranách, ale v prodloužení jsme to zvládli a rozhodující gól jsme vstřelili my. Věřím, že nedělní zápas v Třinci bude asi v podobném duchu a doufám, že sérii vrátíme zpátky do Hradce."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Hodnotit finální výsledek bude obtížné, je to zklamání. Myslím, že kluci to dneska odmakali, chtěl bych jim poděkovat za nasazení. I když jsme měli výpadek ve druhé třetině, který utkání ovlivnil. Ve třetí třetině jsme si za tím, myslím, šli, vytvořili jsme si velikánské příležitosti, ale prostě nám to tam nepadlo. Věřím, že na výkon navážeme v nedělním utkání a vyvarujeme se těch chyb, které nás stály zápas."

Mountfield HK – Oceláři Třinec 3:2 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Šimánek, 27. Zámorský (Džerinš, Červený), 66. R. Pavlík (Cingel, Zámorský) – 7. Cienciala (Svačina, Adamský), 37. Svačina. Rozhodčí: Hribík, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 6138. Stav série: 3:2.
Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Látal – Cingel, Džerinš, R. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek – Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.