Čím si Oceláři zápas prohráli? „Asi těmi zbytečnými vyloučeními. Soupeř nám dal z přesilovek dva góly,“ uznal nejlepší hráč Slezanů Ondřej Kovařčík. „Škoda byla toho gólu na 2:1. Ve druhé třetině jsme nechali hodně sil. Na začátku té třetí nás pak soupeř zmrazil rychlým gólem a my už jen bušili do zavřených vrat,“ mrzelo Kovařčíka.

Kromě přesilovek si všiml u hry Liberce jednoduchosti. „Nic nevymýšleli, hráli to jednoduše do našeho pásma, udrželi se na puku. Musíme se z toho poučit do dalších zápasů,“ dodal.

Proti Třineckým se vytáhl gólman Liberce Roman Will. Páteční utkání s Chomutovem vynechal kvůli narození potomka a proti Ocelářům šel do zápasu nabuzený jako nikdy. Jistým výkonem pomohl Bílým Tygrům k druhé výhře v sezoně.

To Oceláři zůstávají trčet jen u jedné. „Vstup do sezony jsme si určitě představovali jinak,“ připustil jeden z třineckých trenérů Marek Zadina. „Musíme se poučit z chyb a jít dál. Kluci pracují, samozřejmě máme nějaké připomínky, ty si ale necháme pro sebe,“ dodal neurčitě.

Obránce Třince Milan Doudera svého kouče doplnil. „Se startem rozhodně nejsme spokojeni. Neměli jsme nejsilnější soupeře, přesto jsme to nezvládli a teď nás čekají náročná utkání v Hradci a Brně.“

A co podle něj rozhodlo v Liberci? „Druhá třetina. Tam jsme tlačili, ale gól nám dal soupeř. Pak přišlo další vyloučení, zase gól a už to bylo o dva,“ pokrčil rameny.

Marek Zadina jasně viděl chyby. „První třetinu jsme neodehráli špatně, bylo to hodně vyrovnané. Jenže úvodní gól padl po chybě u modré čáry. Po další chybě padl i gól na 3:1. Pak se naše hra sesypala. Spokojeni můžeme být maximálně se vstupem do druhé části, kdy jsme měli pohyb a drželi se v útočném pásmu. Jenže rozhodlo naše neproměňování šancí. Místo srovnání nebo otočení jsme dostali na 2:1 a soupeř okamžitě začal lépe bruslit, měl lehčí nohy,“ postřehl Zadina a vyzdvihl výkon gólmana Hrubce. „Šimi nás zase podržel, stejně jako ve Varech. I když jsme prohráli, on odchytal výborný zápas,“ uznal.

Bílí Tygři Liberec – Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) – 19. Adamský (Bukarts, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Horák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 5 629.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Adámek, D. Musil, Haman, Gernát – Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Cienciala, Adamský – Hrňa, Viedenský, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik – R. Vlach. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.