Třinec letos narazil na Pardubice podruhé. A opět padl. Oceláři dostali první gól ve 12. minutě a od té doby celou dobu jen dotahovali. „My jsme do dnešního utkání nevstoupili vůbec dobře. V první třetině jsme odvedli špatný výkon a Pardubice nás přehrávaly, byly důraznější v osobních soubojích, napadaly nás a byly rychlejší,” uvedl třinecký asistent Marek Zadina.

Po dvou třetinách domácí vedli o dva góly a během třetí periody to bylo 5:2. Dvě minuty před koncem vystřelil hostům naději Vrána, o pár vteřin později ale definitivně rozhodl Cienciala.

„Dneska rozhodl předbrankový prostor, kde jsme měli být důrazní. Když to shrnu, nebyl to dobrý zápas. Musíme se poučit a v neděli budeme muset začít úplně jinak," vyhlíží Zadina duel v Mladé Boleslavi.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Camara (Košťálek, R. Kousal), 21. Camara (Říčka, Košťálek), 38. Říčka (Košťálek, Cienciala), 41. A. Musil (Košťálek), 50. A. Musil (Košťálek), 59. Cienciala (Hecl) – 26. Kundrátek (M. Kovařčík), 41. Martin Růžička (M. Doudera, Hrňa), 59. P. Vrána (M. Adámek). Rozhodčí: Kika, Šindel – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000.

Třinec: Mazanec – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zahradníček, Adámek – Daňo, Vrána, Růžička – Nestrašil, Roman, Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Hrňa – Šedivý, Kovařčík, Dravecký – Kofroň. Trenér: Varaďa.