Hokejisté Třince přišli po nedělní porážce s Kometou Brno o postavení v elitní čtyřce tabulky, do které by se rádi vrátili. První krok mohou udělat už v pátek na ledě suverénního lídra Plzně. „Drtivou část Ligy mistrů jsme odehráli proti Finům či Švédům a to je šílené tempo hry. Osobně mi to ale vyhovovalo a i jako tým jsme předváděli super hokej. Teď si toto nasazení musíme přenést i do extraligy a věřím, že budeme vyhrávat,“ nastínil před bitvou na západě Čech mladý útočník Michal Kovařčík, který může se spoluhráči spoléhat na současnou venkovní formu. Oceláři totiž z posledních čtyř utkání v arénách soupeřů vytěžili deset bodů.  

V atraktivním utkání, které v plzeňské Home Monitoring Aréně začíná za asistence televize v 18.20 hodin, tak půjde o souboj prvního s pátým týmem extraligové soutěže.

Vedoucí Plzeň sužují zranění. Zvlášť v obraně lepí Indiáni svou sestavu, jak se dá, přesto dál bodují a v čele tabulky se aktuálně drží s náskokem deseti bodů.

„Na marodce máme pár kluků, ale hráče kvůli zranění postrádají i další týmy, takže na to se nechceme vymlouvat,“ prohlásil plzeňský kouč Ladislav Čihák. Vedení plzeňského klubu si tak do obrany půjčí znovu Romana Vráblíka z prvoligových Českých Budějovic a do útoku pošlou domácí trenéři trio mladíků v čele s Matyášem Kantnerem. Devatenáctiletý junior naskočí opět po boku olympioniků Milana Guláše a Tomáše Mertla. „Plním si sen,“ prohlásil talent z plzeňské líhně.

A co pro Východočechy duel s Oceláři znamená?

„Přijede k nám silný ambiciózní tým se čtyřmi vyrovnanými řadami, což Třinec konečně potvrdil i v Lize mistrů. V semifinále sice Oceláři vypadli, ale bylo to až na nájezdy. Proti Jyväskylä odvedli výborný výkon,“ ocenil Čihák. „Ten zápas nás prověří, otestuje,“ zdůraznil.

„Utkání už začínají být jako v play-off, takže nejde nic podcenit a do všeho musíme jít naplno. Navíc proti Třinci to je vždycky vyhecované utkání,“ řekl nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.

Uvidíme tedy, jak si Třinečtí poradí s možnou únavou. Přeci jen je v Plzni čeká už osmý lednový zápas. „Leden je skutečně náročný. Proti Plzni se chceme i tak prezentovat ve stylu, jakým jsme odehráli zápas s Jyväskylä, a snad budeme i více produktivní,“ přál si trenér Třince Václav Varaďa, který by měl postrádat pouze zraněného Petružálka.

V pikantním souboji nebudou ale ve hře pouze extraligové body, ale také post nejlepšího střelce. Plzeňský Mertl vede zatím pořadí se 24 góly, třinecký Martin Růžička na něj ale ztrácí jen jediný zásah.