Po porážce 2:5 se jejich odstup na tabulkového souseda rozšířil ze tří na šest bodů. Po nepovedeném zápase skončila i parádní bodová série Wojtka Wolského, který tentokrát nebodoval.

Trenér Václav Varaďa jej přesunul do druhé formace k Hrehorčákovi a Stránskému a v elitní formaci jej nahradil Draveckým.

Oceláři začali skvěle a po brzké trefě Chmielewského vedli. Ještě do první sirény však museli dotahovat. Ve 23. minutě srovnal na 2:2 Ondřej Kovařčík, jenže to byla i poslední gólová radost Slezanů.

Poté se už trefovala jen domácí Škoda. Škoda. Zápas to byl totiž vyrovnaný.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme rychlou branku, měli jsme dobrý pohyb. Pak jsme ale propadli v útočném pásmu, Plzeň po brejku a šťastném odrazu srovnala a také druhá branka byla dost laciná,“ mrzelo Varaďu.

Své hráče za výkon pochválil. „Kluci to zase dobře odpracovali, byla na nich vidět snaha a bojovnost, ale individuálními chybami jsme se o nějaké body připravili. Jakmile nám Plzeň ve skóre odskočila, už pro nás bylo velmi obtížně se zase vrátit do zápasu,“ uznal Varaďa.

Oceláři prohráli v Plzni podruhé během sezony. „Dneska ale ten finální výsledek moc neodpovídá poměru sil na ledě. Rozhodla produktivita. Dali jsme pět gólů snad z patnácti střel,“ podotkl asistent plzeňského kouče Čiháka Jiří Hanzlík.

Třinečtí se pokusí porážku napravit v neděli v Jágrově Kladně.

Škoda Plzeň – Oceláři Třinec 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Vracovský (Malát), 15. P. Zdráhal (Budík, Gulaš), 32. Vráblík (Mertl), 43. Budík, 54. Mertl (Gulaš) – 3. Chmielewski (O. Kovařčík), 23. O. Kovařčík (M. Doudera). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hynek. Vyloučení: 5:6, navíc Kodýtek (P) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 6011.

Třinec: Štěpánek – Zahradníček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Roth, Haman – Dravecký, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, Wolski, M. Stránský – Adamský, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenér: Varaďa.