Domácí začali zostra a už po patnácti minutách vedli 2:0.

„Nástup jsme měli famózní. Pokazili jsme si to ve druhé třetině, kdy jsme byli hned třikrát vyloučení za šest hráčů. Toho se musíme vyvarovat, protože nás to může stát zápasy. Dělali jsme si v prostřední části, co jsme chtěli. Hráli jsme špatně,“ přiznal třinecký David Květoň, který dvěmi brankami rozhodl zápas.

„Vyšla mi jedna střela přes beka, to asi Slipčenko neviděl. Ta druhá šla nahoru, to se gólmanovi asi těžko chytá,“ pokračoval autor patnácti branek v sezoně. Hostům nepomohl ani návrat nejproduktivnějšího hráče extraligy. Útočník Roman Červenka byl u obou gólů svých barev, které znamenaly v úvodu třetí třetiny srovnání z 0:2, ale na bleskovou odpověď Květoně už nikdo ze Slávistů neodpověděl.

„Chybí tomu důraz, jdeme do toho nepřipravení, pak je to vidět. Kdybychom si pohlídali začátek, tak nějaký body vezeme. Myslím, že Třinec nebyl lepší. Měli jsme mnoho šanci, kdybychom je využili, mohlo to být s body. Na to se ale nehraje,“ ví dobře Červenka, který měl na holi prodloužení.

„Bylo tam toho hodně, škoda. Potřebujeme sbírat body, nemáme ale nic. Je to špatné,“ pokrčil rameny.

Oceláři porazili Pražany i ve čtvrtém měření sil v letošní sezoně. Celkem získali Třinečtí jedenáct z možných dvanácti bodů. „Potřebovali jsme si udržet čtyřku, kde chceme být. Jsme nadmíru spokojení,“ dodal Květoň.

Hosté opět doplatili na neproměňování brankových příležitostí. „Nám se ten zápas nehodnotí dobře. Chtěli jsme si odvést body a to se nepodařilo. Někdy musíte hráče pochválit i po prohraném utkání, což je tento případ. Bohužel nás jako tradičně zklamala produktivita, proto pokračuje v tom, že nebodujeme, což je hodně nepříjemné,“ řekl slávistický asistent Jiří Čelanský.

Domácí tři body vydřeli. „Ze zápasu jsme měli velký respekt. Slavii jsme v této sezoně už třikrát porazili, což je neskutečná bilance. Upozorňovali jsme hráče, že to bude těžké, což se potvrdilo. Musím klukům poděkovat, protože to bylo hlavně o dřině. Ta rozhodla, že jsme ty oslabení dokázali ubránit.

Chci poděkovat divákům za podporu. Za stavu 2:2 nás zvedli nahoru, byli to náš šestý hráč na ledě,“ uvedl kouč Třince Pavel Marek, který se ještě vyjádřil ke třem vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě.

„Člověk, který se na to dívá, viděl i šest hráčů na druhé straně, ale ten rozhodující faktor na to nereagoval. Neříkám, že poprvé jsme se neprovinili, ale pak? Hráči skáčou na led rychle za sebou, navíc, když se hraje na druhé straně, tak musí chodit s předstihem.

Naši hráči byli jednou nohou na střídačce a pískalo se to. Bylo to dost přísné. Když jsme jeli do brejku, tak Slávisti skákali taky brzo, ale toho si nikdo nevšiml,“ zastal se svých svěřenců třinecký lodivod.

HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Tomas (Hampl), 15. D. Květoň (Malec), 49. D. Květoň (Malec) – 18. Červenka (Drtina), 47. Kůrka (Červenka, Sloboda). Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Mikula, Šír – Poruba, Vengřín. Diváci: 3805. Muž zápasu: D. Květoň

Třinec: Duba – Zíb, Hrabal, Cartelli, Malec, Seman, Platil, Výtisk, Andersons – Kohn, Polanský, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Pospíšil – V. Polák, Bonk, Martynek – Kanko, Hampl, Tomas. Trenéři: Marek, Kopřiva.
Slavia: Slipčenko – Roth, Žižka, Kadlec, Vašíček, Sloboda, Kolařík, Drtina – Havel, Červenka, Tomica – Kůrka, Beránek, Doležal – Svoboda, Clarke, Vondrka – Holec, V. Růžička, Sklenář – Jelínek. Trenéři: Růžička a Čelanský.