Hokejisty Třince čeká náročný úkol. Po dvou porážkách na ledě Plzně (1:6, 2:4) teď musejí k postupu do čtvrfinále zvítězil v obou domácích zápasech a následně ještě uspět na západě Čech. Pokud se to Třinci nepodaří, sezona pro ně skončila.

„Teď hrajeme doma a na tahu jsme my. Normálně jsme potrénovali, nálada v týmu je dobrá. Sil myslím máme taky ještě dost. Zásadní bude nenechat soupeře odskočit do vedení o dva tři góly, pak už se to dotahuje těžce,“ je si vědom třinecký asistent Břetislav Kopřiva.

Úvodní dva duely rozhodla Plzeň v přesilovkách a dokázala, že v této činnosti patří k nejlepším v extralize. Deset vyloučených a pět gólů. Takovou úspěšností se mohli Západočeši pochlubit. „Martin Straka a Tomáš Vlasák jsou skvělí hokejisté, kteří řídí plzeňské přesilovky. My se musíme vyvarovat chyb z předešlých zápasů a ještě se o čtvrtfinále poprat,“ pokračuje Břetislav Kopřiva.

Co bylo Ocelářům platné, že v Plzni odehráli vyrovnané partie a byli dokonce pokaždé aktivnější. „Vše je o tom, jak se zápas vyvíjí. My neodehráli v Plzni špatné zápasy. Soupeř hrál ale daleko lépe v obraně, výborně zachytal Chábera. Plzeň jsme v obou utkáních přestříleli, ale nebylo nám to nic platné (Poměr střel z pohledu Třince 43:36 a 43:32 – pozn. aut.). Útočili jsme, chvílemi si vytvořili i tlak. Nakonec jsme však vždy okryli obranu a inkasovali rozhodující góly,“ dodává Kopřiva.

Forma hovoří jasně ve prospěch Západočechů. Třinec sice zachránil sezonu v posledním zápase základní části ve Vítkovicích, kde vyhrál v prodloužení 1:0. To je však jediná výhra z posledních osmi zápasů. Naopak Plzeň je nastartovaná fantasticky. Sedm utkání, sedm výher a skóre 32:12, včetně triumfů nad Pardubicemi a v Liberci.