Oceláři vítězstvím 2:1 utnuli nejdelší vítěznou šňůru karlovarských hráčů v historii klubu (za tři body). Zastavila se na čísle 6.

„O jejich sérii jsme věděli a tušili jsme, že to nebude lehké utkání. Když se daří, člověk si víc věří, hraje uvolněně a v pohodě. Přesně tak se i Vary prezentovaly. V té první třetině se k nám přiklonilo štěstíčko, byl to takový spíš kostrbatý výkon,“ uznal Marek Zadina, asistent třineckého kouče Václava Varadi.

O oba góly domácích se postaral Kanaďan Ethan Werek. I když postaral… Stačilo jen vyslat na bránu Varů tvrdou střelu. Tu první si nešťastně srazil do své branky gólman Filip Novotný, podruhé doslova doklepl puk za záda vlastního gólmana Martin Rohan. Obě kuriozní trefy (bez asistence) dělilo 29 sekund.

Ethan Werek - muž zápasu.Zdroj: Petr Rubal

Jeden z karlovarských asistentů Tomáš Mariška viděl příčinu porážky v nedisciplinovanosti hostujících hráčů. „Dopustili jsme se mnoha technických faulů a mužstvo kvalit Třince to umí potrestat. V oslabení jsme dvakrát smolně inkasovali, ale ve hře pět na pět jsme odvedli dobrý výkon a vytvořili si tlak i šance,“ rekapituloval utkání.

Energetici se skutečně prezentovali důraznou a aktivní hrou, ale Třinec dokázal reagovat. „Měli jsme tam několik velmi dobrých pasáží, kdy jsme mohli dát gól, ale bylo tam i poměrně dost momentů, kdy nám to docela drhlo,“ připustil Zadina.

A co na výhru říkal hrdina večera? „Užil jsem si to. Branky nebyly standardní, ale to k hokeji patří, důležité je, že jsme vyhráli. Vždy se snažím přispět maximem k tomu, abychom uspěli jako tým. Dnes se to povedlo,“ culil se po zápase Ethan Werek. 

Oceláři Třinec – Energie Karlovy Vary 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Werek, 8. Werek – 23. Balán (Kohout, Plutnar). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 4 614.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenér: Varaďa.