Oceláři prohráli gólem z poslední vteřiny

Hokejisté Třince vezou z ledu vedoucí Plzně bod. Tým trenéra Václava Varadi prohrál duel 28. kola extraligy 3:4 po prodloužení, když se v poslední vteřině nastaveného času trefil útočník Miroslav Indrák.

3.12.2017

HC Škoda Plzeň x HC Oceláři TřinecFoto: Deník / Říský Milan

Domácí na soupeře vletěli a vedli už po čtyřech minutách, kdy v oslabení ujel Straka a prostřelil Hamerlíka. Navíc ve 13. minutě navýšil vedení Škodovky Kratěna. "Se startem utkání jsme nebyli moc spokojeni, prohrávali jsme, naše hra nebyla moc dobrá," věděl kouč Václav Varaďa, jehož celek se zlepšil od poloviny zápasu.

Hosté dokázali gólem Martina Růžičky snížit, vzápětí ale vrátit Plzni dvoubrankový náskok Gulaš. Ani to ale Oceláře nezaskočilo, tvrdá rána Milana Doudery znamenala opět snížení a naději na bodový zisk.

Od půlky zápasu jsme odehráli parádní zbytek utkání, sahali jsme po více bodech. Těší mě nasazení týmu, že to nevzdal za stavu 1:3. Cením si, že jsme to dotáhli až do prodloužení, kde jsme měli vyložené šance," zmínil Varaďa.

Srovnání měl na svědomí Martin Růžička, který mohl v prodloužení dokonce rozhodnout, ale neporoměnil trestné střílení. Místo toho Indrák v přesilové hře vteřinu před koncem rozhodl. "Byla to pro nás smolná branka. Jinak to byl kvalitní zápas, bylo vidět, že oba týmy chtějí hrát atraktivní hokej," dodal Varaďa.

"Bylo to vyrovnané utkání, relativně lehce jsme se dostali do vedení 2:0. Od druhé třetině byl soupeř lepší v bruslení, důraznější, takže zaslouženě srovnal. Nakonec rozhodla naše šťastná branka," řekl za domácí stranu jeden z trenérů Jiří Hanzlík.

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 4:3 po prodl. (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 4. P. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš (Schleiss), 65. Indrák – 34. Martin Růžička (Rákos), 35. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil). Rozhodčí: Hribík, Pavlovič (Slovensko) – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6009.
Plzeň: M. Svoboda – Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička – Schleiss, Kracík, Gulaš – D. Kindl, Stach, Indrák – P. Straka, Kratěna, Chalupa – Rubner, Preisinger, Hollweg. Trenéři: M. Straka, Čihák, Vlasák a Pejchar.
Třinec: Hamerlík – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Linhart, Kovář, Adámek, Jank – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Dravecký, Mikulík, Christov – Irgl, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

V Bystřici investují do nových prostor pro děti v předškolním věku

V areálu Základní školy v Bystřici vzniká nová mateřská škola. O jejím vybudování se hovoří již pár let.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Ze zahradnictví ukradl zboží za téměř 400 tisíc korun

Neznámý pachatel se v uplynulých dnech činil, vyloupil areál zahradnictví na Frýdecko-Místecku a odcizeným zbožím měl vytvořit skoro půl milionovou škodu.

Demolice domu Pionýrů je v plném proudu

O osudu domu, který stojí na začátku ulice Pionýrů v Místku, bylo rozhodnuto již před několika měsíci. Ale až nyní se po vyčištění vnitřních prostor mohla začít demolovat hrubá stavba.