Domácí na soupeře vletěli a vedli už po čtyřech minutách, kdy v oslabení ujel Straka a prostřelil Hamerlíka. Navíc ve 13. minutě navýšil vedení Škodovky Kratěna. "Se startem utkání jsme nebyli moc spokojeni, prohrávali jsme, naše hra nebyla moc dobrá," věděl kouč Václav Varaďa, jehož celek se zlepšil od poloviny zápasu.

Hosté dokázali gólem Martina Růžičky snížit, vzápětí ale vrátit Plzni dvoubrankový náskok Gulaš. Ani to ale Oceláře nezaskočilo, tvrdá rána Milana Doudery znamenala opět snížení a naději na bodový zisk.

Od půlky zápasu jsme odehráli parádní zbytek utkání, sahali jsme po více bodech. Těší mě nasazení týmu, že to nevzdal za stavu 1:3. Cením si, že jsme to dotáhli až do prodloužení, kde jsme měli vyložené šance," zmínil Varaďa.

Srovnání měl na svědomí Martin Růžička, který mohl v prodloužení dokonce rozhodnout, ale neporoměnil trestné střílení. Místo toho Indrák v přesilové hře vteřinu před koncem rozhodl. "Byla to pro nás smolná branka. Jinak to byl kvalitní zápas, bylo vidět, že oba týmy chtějí hrát atraktivní hokej," dodal Varaďa.

"Bylo to vyrovnané utkání, relativně lehce jsme se dostali do vedení 2:0. Od druhé třetině byl soupeř lepší v bruslení, důraznější, takže zaslouženě srovnal. Nakonec rozhodla naše šťastná branka," řekl za domácí stranu jeden z trenérů Jiří Hanzlík.

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 4:3 po prodl. (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 4. P. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš (Schleiss), 65. Indrák – 34. Martin Růžička (Rákos), 35. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil). Rozhodčí: Hribík, Pavlovič (Slovensko) – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6009.
Plzeň: M. Svoboda – Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička – Schleiss, Kracík, Gulaš – D. Kindl, Stach, Indrák – P. Straka, Kratěna, Chalupa – Rubner, Preisinger, Hollweg. Trenéři: M. Straka, Čihák, Vlasák a Pejchar.
Třinec: Hamerlík – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Linhart, Kovář, Adámek, Jank – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Dravecký, Mikulík, Christov – Irgl, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.