Paradoxně zápas od zápasu jejich výkony gradovaly. Proti domácímu týmu, který se v nejvyšší švýcarské soutěži trápí, předvedli vynikající výkon, ale výsledky zůstávaly pořád stejné.

„Opět nás provázelo to proměňování šancí, místy i vyložených. To vlastně ovlivnilo celý ten turnaj. Pokud bychom šance proměňovali, výsledek by byl úplně jiný a mohli jsme mluvit o semifinále,“ povzdechl si jeden z třineckých trenérů Marek Zadina.

Měl pravdu. Oceláři odehráli proti Davosu skvělé představení, výborně bruslili, hráli v tempu, aktivně, důrazně. „Myslím, že naše hra se musela líbit, musím hráčům poděkovat, že předvedli takové výkony. Věřím, že si je přeneseme i do extraligy,“ vyjádřil přání Zadina.

Kdo utkání mohl sledovat, určitě nelitoval. Třinečtí na pořadatele naběhli, ti chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. V brance však měli výraznou oporu, švédského gólmana Lindbäcka, který držel akcie svého týmu nad vodou.

Třinecký tlak posléze přerušila oslabení, díky kterému se do hry dostal i Davos a v 15. minutě šel do vedení. „Ta vyloučení nás brzdila. Když jsme se dostávali do hry a gól visel na vlásku, přišla dvě oslabení za sebou, která rozhodila rytmus všech řad,“ uznal Zadina.

Třinečtí se nevzdávali a v prostřední periodě dokázali srovnat, když nešetřili krokem, opět hráli velice aktivně, forčekovali, doráželi i stříleli, ale víc branek prostě nebyli schopni dát.

Na opačné straně se nenechával zahanbit brankář Hrubec, jenž vyřešil spoustu ošemetných situací a logicky neunikl pozornosti hokejové veřejnosti, která se do Davosu sjela.

„Dneska to byl zápas nahoru dolů. De facto to bylo o tom, kdo dá nakonec ten gól na 2:1. Bohužel ho dali oni a pak už si to pohlídali, ale jinak jsme tady odehráli extrémně kvalitní zápasy. Myslím, že jsme předvedli výborné výkony. Pokud si je dokážeme přenést do domácí soutěže, bude to velká výhoda,“ mínil Šimon Hrubec.

Přes veškerou snahu skončili nakonec Třinečtí už ve čtvrtfinále, ale určitě se nemusí za výkony stydět. Zaujali, přestože neměli výsledky. „Pro nás je cenný poznatek ten, že všechna utkání se tady hrála ve vysokém tempu, které jsme akceptovali. Takové jsme zažili už loni v Lize mistrů. Dneska tam byla i spousta šancí na obou stranách, atmosféra vynikající. Snad jsme tady zanechali dobrý dojem,“ uzavřel Marek Zadina.

HC Davos – Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Klasen (Simion, Heldner), 48. Klasen (Ambühl, Simion), 60. D. Wieser – 37. O. Kovařčík (Krajíček). Rozhodčí: Gofman, Hebeisen – Gnemmi, Progin. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 6 300 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, D. Musil, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Dravecký, Mikulík, Roberts Bukarts – Christov. Trenéři: Zadina a Raszka.