„Asi jo, i když my se samozřejmě v těch posledních třech kolech budeme snažit o maximální zisk,“ připustil obránce Ocelářů David Musil, který do sítě zlínského gólmana Kašíka zaznamenal svůj první extraligový gól. „Ten mě potěšil, ale lepší by bylo, kdybychom vyhráli,“ dodal trochu zklamaně.

Ačkoliv byl Zlín dvě třetiny horším týmem, veze si domů důležité tři body. Oproti Třinci totiž bojuje o šestou pozici hned s pěticí soupeřů.

„Pro nás je to takový nečekaný zisk všech bodů,“ uznal trenér Beranů Robert Svoboda. „Domácí byli lepší v pohybu, v soubojích. Rozdílovým hráčem se nakonec ukázal Kuba Šlahař, který je letos v Přerově nejlepší hráč. On a Kašík nás podrželi. Dneska paradoxně rozhodla produktivita, což je u nás často to, na co doplácíme,“ dodal.

Trenér Třince Václav Varaďa neskrýval zklamání. „Neproměnit proti Zlínu šance, to je koledování si o porážku. Laciná branka na 2:2 na startu třetí třetiny nás srazila,“ ohlížel se za utkáním.

Prohra mrzela i Davida Ciencialu, třineckého forvarda, který ale po odstoupení Lukáše Krajíčka strávil dvě třetiny v obraně. „Tak doufám, že to není moje příprava na kariéru obránce,“ zažertoval nejprve. „Ale je fakt, že jsme tam pak točili pět beků, odehrál jsem to s Doudym (Milanem Douderou) a ten mě podržel, je vidět, že je to zkušený bek,“ poděkoval kolegovi v obranné dvojici. „Bohužel to nevyšlo. Celkově jsme to měli odehrát lépe, někdy ale hrajete zápas, kdy vám tam z dobrých šancí nic nepadne,“ připustil.

Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 20. Musil, 25. Martin Růžička – 11. Šlahař (Roberts Bukarts, Fořt), 41. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs), 56. Šlahař (Honejsek, Fořt), 58. J. Ondráček. Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Lederer, Zika. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 4 490.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Kovář, D. Musil, Jank, Linhart – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Raszka.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka, Matějíček – Roberts Bukarts, Šťasný, Okál – Honejsek, Fořt, Šlahař – Fryšara, Popelka, J. Ondráček – M. Kratochvíl, Sedláček, Gago. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.